23.10.2003, Redakce

Beránek: “V Jihlavě se pomalu rodí prvoligový klub.”

Nadcházející pohárový duel pražské Slávie proti Jihlavě je fotbalovým svátkem pro celou Vysočinu. Jeho význam takto chápe i asistent u národního mužstva a trenér sešívaných pan Miroslav Beránek.

 
Národní pohár sice v českých zemích nemá takovou tradici a přitažlivost, jako třeba v Anglii. Na druhou stranu si dobře uvědomujeme, že pro kluby z nižších soutěží představuje zápas se Spartou či Slávií obrovský fotbalový svátek a je událostí doslova pro celý fotbalový region. I proto jsme rádi souhlasili s přesunutím duelu s Vysočinou do divácky příznivějšího termínu. Děláme to pro fanoušky fotbalu.

Co vlastně od zápasu v Jihlavě očekáváte?

Pohárové zápasy mají vždy svá specifika a jsou nevyzpytatelné. Často se během nich smazávají i rozdíly v kvalitě obou celků. I proto v Jihlavě očekáváme těžký zápas, ve kterém domácí hráči předvedou velké nasazení a budou se chtít před početnou kulisou ukázat v co nejlepším světle. Přesto nám povinnost velí vyhrát a postoupit dál.

V jaké sestavě nastoupíte. Budete některé hráče šetřit?

Kromě Gedeona, který se po zranění kolene ještě nedal zcela dohromady, jsme zcela kompletní a budeme proto v Jihlavě chtít využít šíři našeho početného a kvalitního kádru. Žádného hráče šetřit nebudeme, přesto předpokládám, že oproti nadcházejícímu ligovému zápasu v Olomouci změny nastanou.

Co o jihlavském klubu víte?

S vedením jihlavského klubu máme velmi dobré kontakty, o čemž svědčí přestup Radka Slámy či nedávno uskutečněný přátelský charitativní zápas. Vysočina je v současnosti plně etablovaná ve II. lize a disponuje kvalitním zázemím. Myslím si, že se v Jihlavě pomalu rodí klub, který by se mohl objevit i v nejvyšší soutěži.

Vedle trénování Slávie jste i asistentem trenéra Brücknera u národního týmu. Co pro vás tato práce znamená?

Myslím si, že jsme za necelé 2 roky u reprezentace odvedli velký kus práce, což je, myslím, vidět na hře, výsledcích i atmosféře v týmu. pro mne osobně představuje nároďák velký svátek a odměnu v podobě práce se špičkovými hráči. Práce s nimi mi dává řadu poznatků a zkušeností.

S jakým cílem pojedete do Portugalska na EURO 2004?

Ten základní cíl – postup – jsme již splnili a můžeme myslet na další krůčky. Tím prvním by měl být postup ze základní skupiny. Soupeři s námi však již vážně počítají a i samotná cesta do čtvrtfinále bude při současné obrovské vyrovnanosti evropských reprezentací strašně těžká. V případě postupu pak před námi bude vyřazovací část, ve které se již může udát cokoliv. Všichni si samozřejmě budeme přát dojít na EURU co nejdále a dosáhnout pro český fotbal kýžený úspěch na mezinárodním poli.

 
Aktuálně

Hlasujte pro Hráče měsíce května 2020

Na webu FC Vysočina se opět můžete zapojit do tradiční ankety „Hráč měsíce“, jež bude dílem k nalezení „Hráče FCV za rok 2020“! Nyní zvolte toho nejlepšího fotbalistu z jihlavského kádru za měsíc květen, přičemž můžete zohlednit i výkon z úvodního březnového duelu jara. Hlasovat můžete prostřednictvím infoboxu v pravém sloupci titulní strany... Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu