23.10.2006, Miroslav Fuks

Bokša: „Chtěli bychom se po pátku dostat na 1. příčku!“

Bokša: „Chtěli bychom se po pátku dostat na 1. příčku!“Vítězstvím v Olomouci jeho tým potvrdil dobrou formu posledních dnů a šňůru výher protáhl na pět zápasů. Trenér Milan Bokša proto v pondělí večer neskrýval svou spokojenost.

 
Výhru jsme si moc přáli, protože jsme v kontextu výsledků uplynulého kola věděli, že pouze vítězství nás udrží v přímém kontaktu s postupovými příčkami. Troufám si říci, že naše výkonnost je v kombinaci s novým prostředím našeho stadiónů tou nejlepší pozvánku pro fanoušky před nadcházejícím duelem s Opavou. Navíc nás případná výhra v tomto duelu alespoň na den posune do absolutního čela soutěže! To by samozřejmě bylo velmi příjemné pro psychiku hráčů a vyslalo by to jasný signál našim konkurentům.

Jak jste viděl vlastní zápas?
Potvrdil naše předpoklady. Tedy, že olomoucká juniorka s několika hráči přeřazenými z „A“ mužstva nebude správně fungovat jako tým. Sigmě určitě nechyběla motivace, narazila však na mnohem sehranějšího soupeře. Od úvodních minut bylo vidět, že jsme lepším týmem. Navíc se musel pozitivně projevit náš velmi dobrý vstup do zápasu, kdy jsme vstřelili dvě velmi rychlé branky.

Jistě vás potěšilo, že se v zápase trefili jiní střelci než Petr Faldyna…
Tento fakt je strašně důležitý. Zvláště mne to těší u svátečních střelců Malínka a Veselého. Nemůžeme se přeci spoléhat na jednoho útočníka, kterého může kdykoliv potkat ztráta formy, zranění či karetní trest. Na druhou stranu je třeba říci, že Faldyna v Olomouci patřil k našim nejlepším hráčům a svým výkonem pomohl jednoznačnému výsledku.

Co vás vedlo ke změně sestavy, v níž Malínka nahradil Peteřík?
Za prvé si Malínek v posledních týdnech výkony a přístupem k tréninku o místo v sestavě říkal a já konečně jeho kvality viděl a nejenom o nich slyšel. Druhým důvodem je fakt, že Svoboda přeci jenom hraje v útoku než na kraji zálohy.

Opavě se v posledních kolech nedaří, když dvakrát prohrála. Co bude na tohoto soupeře platit?
Stačí si uvědomit, že tento tým vyhrál v Čáslavi 3:0 a my jsme se o síle Čáslavi nedávno přesvědčili… Čeká nás kvalitní soupeř produkující podobný styl hry jako my a který se opírá o několik zkušených hráčů na čele s Barteskou, Kolínkem či Pejšou. Diváci se určitě mohou těšit na velice zajímavý zápas, ve kterém uděláme maximum pro náš úspěch a jejich radost!
 
Aktuálně

Vysočina v sobotu vyzve v pohodě hrající Prostějov

Šance FC Vysočina na třetí barážovou příčku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY je tři kola před koncem už pouze teoretická, ovšem jihlavský tým hodlá zabojovat o co nejlepší konečné umístění. Důležitý krok k němu může učinit v sobotu 4. července, kdy od 17:00 hodin hostí velmi dobře a uvolněně hrající Prostějov. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu