20.05.2007, Miroslav Fuks

Bokša: „Naší povinností je bojovat do poslední chvíle“

Bokša: „Naší povinností je bojovat do poslední chvíle“Fotbalisté FC Vysočina se po rušném a psychicky náročném týdnu dokázali dobře připravit na duel v Čáslavi a zaslouženě zde zvítězili 2:1. Jak tento duel viděl trenér Milan Bokša? "Z mnoha důvodů šlo o velmi náročný duel. Za prvé z psychologického hlediska, neboť hráči se museli vypořádat s atmosférou uplynulého týdne a navíc s faktem, že jakékoliv další zaváhání může znamenat definitivní konec i teoretických šancí na postup."

 
Druhým úskalím zápasu pak bylo velké vedro.
Přestože se nám v některých momentech zcela nedařilo, tak určitě můžeme mluvit o zasloužené výhře. Hlavně v první půli byl náš výkon velmi dobrý.

Přesto jste v závěru asi zažili velké nervy…

Kontaktní gól domácí obrovsky nakopl a my jsme tak v závěru čelili tlaku Čáslavi. Za nervózní tečku jsme si však trochu mohli i sami, neboť jsme v některých momentech nedokázali udržet míč na polovině soupeře a některé momenty jsme řešili netakticky.

Mnozí čekali, že po porážce s Blšany výrazně překopete sestavu. Proč se tak nestalo?

Výraznou změnou sestavy bych dal najevo, že jsme již rezignovali na naše postupové šance a budujeme kádr na příští sezónu. Jenže naše šance stále ještě žijí a my chceme stavět to nejlepší. Sestava navíc byla reakcí na aktuální formu. Některým hráčům se v posledních kolech nedařilo a tak nehráli. V neposlední řadě jsme postavili odolné hráče, kteří nepodehnou důrazu a tvrdosti soupeře.

Proč nehrál kapitán Vladyka a proč střídali Kadlec s Cihlářem?

U Vladyky nehledejte souvislost s futsalovými starty. Určitě se však mohly projevit na jeho aktuální výkonnosti.
Oba hráči střídali kvůli zranění. U Kadlece je podezření na zranění kotníku a u Cihláře na otřes mozku.

Jaký je váš aktuální pohled na postupové ambice týmu?

Naše šance na postup je určitě výrazně menší než u HFK či Bohemky. Ovšem stále tu je a je proto naší povinností a zároveň i výzvou o ni do poslední chvíle bojovat.

Bylo těžké mužstvo připravit po událostech uplynulého týdne?

Vše určitě mělo dopad na psychiku týmu. Ale do této situace jsme se dostali sami, tudíž se z ní sami musíme dostat ven. Zároveň hledáme odpověď a příčinu našich nevyrovnaných výkonů. Tým totiž není trvale pod dekou a střídá výborné výkony s velmi špatnými. My hledáme odpověď proč tomu tak je.

Co čekáte do pátečního soupeře?

U Olomouce B je typické, že nelze odhadnout, s kterými hráči přijede a jako uhru bude produkovat. Můžeme tedy očekávat, že se juniorka bude snažit prosadit individuálními schopnostmi svých hráčů. Ti jsou určitě velmi nebezpeční, navíc budou chtít po několika porážkách opět bodovat a zlepšit svoji pozici v boji o záchranu.

 
Aktuálně

Posilou Rajmund Mikuš, Jiří Klíma do Mladé Boleslavi

Letní kádr FC Vysočina hlásí další zajímavou posilu. Po Matúši Lackovi tým posílí slovenský ofenzivní záložník Rajmund Mikuš, který se může pochlubit velmi zajímavou produktivitou. Jihlavu naopak opouští odchovanec Jiří Klíma, jenž míří za ambicemi a rozvojem svého potenciálu do prvoligové Mladé Boleslavi. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2019 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu