19.08.2006, Miroslav Fuks

Bokša: "Cesta za postupem bude těžká a dlouhá."

Bokša: ”Cesta za postupem bude těžká a dlouhá.”Den po mistrovském utkání jsme jako již tradičně požádali o zhodnocení duelu trenéra Milana Bokšu.

Páteční zápas potvrdil, že cesta za postupem bude těžká a dlouhá. Každý soupeř k nám totiž přijede s tím, že nemá co ztratit, proti exligovému týmu má velkou motivaci, bojuje o každý metr hřiště a v neposlední řadě zdržuje a kouskuje hru. Když se k tomu navíc přidá fotbalová kvalita, která je u HFK nesporná, tak je výsledkem nesmírně náročný duel.

Takové zápasy musíme zvládat maximálním nasazením, fotbalovou kvalitou a kondičně, protože role útočícího týmu je z tohoto pohledu mnohem náročnější.

Jak jste byl spokojen s výkonem mužstva?

Proti velmi aktivnímu nástupu do utkání nemohu mít velkých výhrad, ovšem zbývající půlhodina první půle představovala náš doposud nejhorší výkon v sezóně. Jsem moc rád, že se nám díky zvýšenému úsilí a zlepšenému výkonu ve druhé půli podařilo zápas strhnout na naši stranu. Z hráčů bych chtěl za hru ve 2. poločase vyzdvihnout Braňa Rzeszota, Michala Kadlece a Michala Lovětínského.

Co říkáte na „výkon“ diváků?

Opět mne velmi potěšili. V tomto zápase, ve kterém jsme zejména v první části nepodali zcela ideální výkon, byli stále na naší straně a výrazně nám pomohli. Jsem moc rád, že i oni si asi uvědomují, že cesta za postupem nebude vůbec jednoduchá a snaží se být tím pověstným dvanáctým hráčem našeho mužstva.

V zápase zažil svoji mistrovskou premiéru v „áčku“ Ivan Čermák. Jak jej hodnotíte?

Bezesporu přispěl ke zkvalitnění naší hry a byl jedním z kamínků mozaiky, která náš tým dovedla k vítězství. Dokázal uplatnit své přednosti – rychlost, techniku a přesné centry. V jeho případě jsem měl pouze obavu o psychiku. Zvláště, když celý poločas odehrál u lajny pod hlavní tribunou. Jeho výkon každopádně ještě zvýšil konkurenci na pravé straně zálohy, kde dále můžeme počítat s Veselým, Malínkem a Demeterem.

Právě Jirka Malínek se nedostal ani na lavičku…

Pokud chceme hrát o postup, tak musíme mít všechny hráče kádru připravené do zápasu. Pokud se podaří dotáhnout působení Marka Zúbka, tak zde bude vyrovnaný kádr 22 hráčů, z nichž vždy čtyři k zápasu nemohou být nominováni. V tomto výběru samozřejmě zohledňuji sportovní formu a právě snahu zapojit do hry co nejvíce fotbalistů.

Zmínil jste Marka Zúbka. Jak to vypadá s jeho příchodem?

Toto je spíše otázka pro ředitele Tulise. Já pevně doufám, že se jeho angažmá zdaří a pomůže nám zvýšit konkurenci a kvalitu v mužstvu.

Za týden vás čeká duel na půdě Jakubčovic. Co o tomto soupeři víte?

Jakubčovice jsou překvapením úvodních dvou kol soutěže. Já se chystám, že prostuduji video z jarního duelu našeho „béčka“ proti Jakubčovicím v MSFL (pozn.: 1:0, gól Peška) a především musím na základě videa najít důvody šokující výhry Jakubčovic v Blšanech, kde 4:0 vyhráli. Samozřejmě si nenechám ujít jejich pondělní zápas proti Olomouci B.