19.08.2006, Miroslav Fuks

Bokša: "Cesta za postupem bude těžká a dlouhá."

Bokša: ”Cesta za postupem bude těžká a dlouhá.”Den po mistrovském utkání jsme jako již tradičně požádali o zhodnocení duelu trenéra Milana Bokšu.

Páteční zápas potvrdil, že cesta za postupem bude těžká a dlouhá. Každý soupeř k nám totiž přijede s tím, že nemá co ztratit, proti exligovému týmu má velkou motivaci, bojuje o každý metr hřiště a v neposlední řadě zdržuje a kouskuje hru. Když se k tomu navíc přidá fotbalová kvalita, která je u HFK nesporná, tak je výsledkem nesmírně náročný duel.

 
Takové zápasy musíme zvládat maximálním nasazením, fotbalovou kvalitou a kondičně, protože role útočícího týmu je z tohoto pohledu mnohem náročnější.

Jak jste byl spokojen s výkonem mužstva?

Proti velmi aktivnímu nástupu do utkání nemohu mít velkých výhrad, ovšem zbývající půlhodina první půle představovala náš doposud nejhorší výkon v sezóně. Jsem moc rád, že se nám díky zvýšenému úsilí a zlepšenému výkonu ve druhé půli podařilo zápas strhnout na naši stranu. Z hráčů bych chtěl za hru ve 2. poločase vyzdvihnout Braňa Rzeszota, Michala Kadlece a Michala Lovětínského.

Co říkáte na „výkon“ diváků?

Opět mne velmi potěšili. V tomto zápase, ve kterém jsme zejména v první části nepodali zcela ideální výkon, byli stále na naší straně a výrazně nám pomohli. Jsem moc rád, že i oni si asi uvědomují, že cesta za postupem nebude vůbec jednoduchá a snaží se být tím pověstným dvanáctým hráčem našeho mužstva.

V zápase zažil svoji mistrovskou premiéru v „áčku“ Ivan Čermák. Jak jej hodnotíte?

Bezesporu přispěl ke zkvalitnění naší hry a byl jedním z kamínků mozaiky, která náš tým dovedla k vítězství. Dokázal uplatnit své přednosti – rychlost, techniku a přesné centry. V jeho případě jsem měl pouze obavu o psychiku. Zvláště, když celý poločas odehrál u lajny pod hlavní tribunou. Jeho výkon každopádně ještě zvýšil konkurenci na pravé straně zálohy, kde dále můžeme počítat s Veselým, Malínkem a Demeterem.

Právě Jirka Malínek se nedostal ani na lavičku…

Pokud chceme hrát o postup, tak musíme mít všechny hráče kádru připravené do zápasu. Pokud se podaří dotáhnout působení Marka Zúbka, tak zde bude vyrovnaný kádr 22 hráčů, z nichž vždy čtyři k zápasu nemohou být nominováni. V tomto výběru samozřejmě zohledňuji sportovní formu a právě snahu zapojit do hry co nejvíce fotbalistů.

Zmínil jste Marka Zúbka. Jak to vypadá s jeho příchodem?

Toto je spíše otázka pro ředitele Tulise. Já pevně doufám, že se jeho angažmá zdaří a pomůže nám zvýšit konkurenci a kvalitu v mužstvu.

Za týden vás čeká duel na půdě Jakubčovic. Co o tomto soupeři víte?

Jakubčovice jsou překvapením úvodních dvou kol soutěže. Já se chystám, že prostuduji video z jarního duelu našeho „béčka“ proti Jakubčovicím v MSFL (pozn.: 1:0, gól Peška) a především musím na základě videa najít důvody šokující výhry Jakubčovic v Blšanech, kde 4:0 vyhráli. Samozřejmě si nenechám ujít jejich pondělní zápas proti Olomouci B.

 
Aktuálně

České zahradní traktory podporují FC Vysočina!

Fotbalový klub, to nejsou jen profesionální fotbalisté, trenéři, mládežničtí hráči či zaměstnanci klubu, ale i sponzoři, kteří se nemalou měrou podílejí na fungování a ekonomickém zabezpečení klubu. V rámci tradičního bližšího představení reklamních partnerů FC Vysočina naše volba padla na tandem dvou firem, které pomáhají nejen s péčí FCV o... Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2019 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu