30.07.2021, Michal Růžička

Dnes od 18:00 druhé kolo v Ústí nad Labem

Dnes od 18:00 druhé kolo v Ústí nad LabemDruhé ligové kolo je tu! Dnes zamíří hráči Vysočiny do Ústí nad Labem, kde budou chtít navázat na domácí výhru proti Varnsdorfu z otevíracího duelu sezony. Podaří se navázat na první vítězství?

Vysočina vstoupila do nové sezony vítězstvím 2:1 doma nad Varnsdorfem. V prvním poločase se trefil Jakub Selnar, který navázal na dobré výkony z přípravy. Ve druhém poločase zvýšil vedení křídelník Arroyo. Varnsdorf snížil v 90. minutě na rozdíl jedné branky, víc jihlavská defenziva "Vanďáku" nedovolila.

Jihlavu čeká severočeský dvojboj. První má úspěšně za sebou. Druhý souboj je na venkovním hřišti v Ústí nad Labem. Stejně jako Vysočina, tak i Ústí vyhrálo první zahajující duel a vyhráli v Třinci 3:2. Ve třetí minutě se trefila nová posila, která dorazila na hostování z pražských Bohemians Nigérijec Ogiomade. Díky jeho gólu Ústí vyhrálo první poločas. I druhý poločas začal pro Severočechy dobře. V 54. minutě zvýšil na 2:0 pro Ústí Bílek. Domácí Třinec se nevzdal a v 59. minutě snížil na 1:2. O 5. minut později si ústecký hráč Plachý vstřelil vlastní gól a bylo vyrovnáno. Přece jen bylo v zápase Ústí šťastnější a radovalo se z výhry. Vítězství vystřelil 5 minut před koncem Krobot. Mladý útočník přišel na hostování z Mladé Boleslavi.

V kádru Ústí se střídají převážně hráči na hostování. Do týmu dorazili 4 hráči na hostování a stejný počet hráčů opustilo tým. Všichni hráči se vrátili do mateřských klubů. Nejvýraznějším odchodem Ústí se stala jednička mezi tyčemi slovenský brankář Tvrdoň, který zamířil o patro výš do prvoligové Viktorie Plzeň.

„Očekáváme velmi silného soupeře, který v prvním kole dokázal vstřelit tři branky. Řekl bych se, že se jevil velmi nebezpečně, pohyblivě. Mají dobře namixovaný tým ze zkušených a mladých hráčů, kteří jsou z mladších ročníků. Zatím získávají zkušenosti, ale vynahrazují to svým pohybem. Ústí dokáže držet míč, dobře kombinují. Umí také rychlý přechod směrem nahoru. Z toho pohledu nás čeká velmi těžké utkání, na které se musíme dobře připravit," hodnotí Ústí trenér Jan Kameník.

Bilance proti severočechům není vůbec dobrá. Ústecký celek bodoval v posledních čtyřech vzájemných střetnutích a třikrát za sebou Jihlavu porazil. Při každém ze tří vítězství otevřel skóre do přestávky. V posledním střetnutí na půdě na Ústí skončil výhrou domácích 2:0. Poslední vzájemný zápas se odehrál na jaře a Ústí si odvezlo z Jihlavy 3 body za vítězství 2:1.

Podaří se nám napravit bilanci a zlomit sérii 3 proher po sobě?

Střelci: 1 – Selnar, Arroyo

Žluté karty: 1 - Shudeiwa

FK Ústí nad Labem

Sestava v posledním utkání: J. Plachý – Strada, Brak, M. Bílek, Chodora – Miskovič – Emmer (67. Krobot), Čičovský (88. Hudec), Jiránek, Ogiomade – Prošek (C) (76. Alexandr).
Náhradníci: D. Němec – Hudec, Krobot, Cantin, A. Černý, Alexandr, Angelozzi.

Trenér: David Jarolím

Střelci: 1 – Ogiomade, Bílek, Krobot

Vzájemná bilance: 18 8 – 5 – 5 30:17 | doma: 9 utkání 6 – 0 – 3 23:13 | venku: 9 utkání 2 – 5 – 2 7:4