23.01.2022, Jakub Pavlas

FC Vysočina Jihlava zvládla utkání proti Živanicím

FC Vysočina Jihlava zvládla utkání proti ŽivanicímV sobotu 22.1.2022 v areálu Na Stoupách na umělé trávě se FC Vysočina Jihlava utkala s TJ Sokol Živanice. Jihlavští fotbalisté, i přes rozsáhlejší marodku, utkání zvládli a zvítězili v poměru 2:1. Branky vsítil Adam Ritter a Vojtěch Křišťál.

Hráči FC Vysočina včera dokázali porazit tým, který se nachází na 4. místě tabulky ČFL - skupiny B, TJ Sokol Živanice 2:1. Do zápasu kvůli zdravotním problémům nebo nemoci nemohli zasáhnout Matúš Lacko, Miroslav Tureček, Róbert Štefánek, Radek Křivánek, Tomáš Franěk, Jaroslav Peřina, Fares Shudeiwa a Lukáš Musil, a proto jihlavský kádr musel doplnit z juniorky starší z bratrů Martin Fila. V utkání měli jihlavští fotbalisté navrch a měli více držení míče, ale spolupráce mezi hráči trochu vázla, jelikož probíhá nejtěžší fáze přípravy. V zápase převládala spousta nepřesností a to nakonec ochudilo i konečný výsledek.

První půle nepřinesla žádnou z branek, za to druhý poločas začal tým trenéra Kameníka aktivně a hned po pár minutách se po krásné individuální akci Wilsona a následující zpětné přihrávce trefil Adam Ritter - 1:0. Živanice udeřili z ojedinělé standardní situace, kde jihlavští hráči nezachytili náběh hostujícího obránce, a proto vyrovnali na - 1:1. Deset minut před koncem vsítil vítěznou branku Vojtěch Křišťál, když po rychlé akci po pravé straně, a přesném centru Tomáše Svobody, zavřel zadní tyč a celou akci zakončil pohledným gólem - 2:1. V zápase si fotbalisté vytvořili více možností pro to, aby zápas skončil větším rozdílem, ale přes spoustu nepřesností se tak nestalo. Utkání tak skončilo vítezstvím FC Vysočina Jihlava 2:1.

Ve druhém poločase opět nastoupili i hráči z dorosteneckých kategorií Miroslav Křehlík a první minuty za A tým si připsal i Jan Vítek.