11.11.2023, Miroslav Fuks

Fares Shudeiwa nováčkem ve slovenské reprezentaci U21

Fares Shudeiwa nováčkem ve slovenské reprezentaci U21Středopolař Fares Shudeiwa, který po vleklém zranění figuroval ve třech posledních základních sestavách FC Vysočina, je jedním ze tří nováčků v aktuálně zveřejněné reprezentaci Slovenska U21. Tým trenéra Jaroslava Kentoše čekají přípravné zápasy s Chorvatskem (16.11. od 17:00 v Nitře) a s Českem (20.11. od 18:00 h v Hradci Králové).

 

Fares Shudeiwa se narodil v roce 2002 v Banské Štiavnici slovenské matce a jemenskému otci. Do šesti let vyrůstal na Slovensku, odkud se jeho rodina v roce 2008 přestěhovala do Třebíče, kde jeho otec po studiu medicíny nastoupil jako neurolog. Faresovi fotbalové kroky logicky vedly do Fotbalové školy Třebíč, následoval přesun do Regionální fotbalové akademie Kraje Vysočina a poté prošel dorosteneckými celky FCV. Už jako osmnáctiletého jej trenér Aleš Křeček vytáhl do kádru jihlavského „áčka“ a v květnu 2020 mu dal příležitost k prvním druholigovým startům. I vinou vleklých zranění jich dosud nasbíral „jen“ 58 a vstřelil 5 branek.

Shudeiwa je držitelem českého i slovenského pasu, tudíž v únoru 2021 debutoval ve slovenském výběru U19 a v témže roce okusil i dres české reprezentace U20. Nyní se může těšit na premiérový start za reprezentaci Slovenska do 21 let.

 
Aktuálně

Ivan Čermák: V týmu nám zatím schází rozdíloví hráči

V nejvyšší dorostenecké soutěži nepůsobili pouze starší dorostenci, ale též jejich mladší kolegové v kategorii U17. Ti do zápasů samozřejmě nastupovali bez sestupového tlaku, přesto není bez zajímavosti, že pod sebou v konečné tabulce nechali dva týmy. Získali však pouze 19 bodů. Jak sezónu mezi elitou hodnotí trenér mužstva Ivan Čermák? Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu