06.12.2023, Miroslav Fuks

Filip Vedral: Čtvrté místo představuje velkou motivaci pro jarní část

Filip Vedral: Čtvrté místo představuje velkou motivaci pro jarní částStoper Filip Vedral byl fanoušky a návštěvníky klubového webu zvolen nejlepším fotbalistou FC Vysočina za podzim 2023. Zvítězil s minimálním náskokem šesti bodů na zkušeného středopolaře Matúše Lacka, třetí pozici obsadil český reprezentant U20 a nejlepší střelec FCV – křídelník Lukáš Fila. S kapitánem týmu vám samozřejmě rádi přinášíme rozhovor.

 

Filipe, co na čerstvé individuální ocenění své podzimní práce říkáš?
Upřímně říkám, že jsem zvolení Hráčem podzimu nečekal. Nesmírně si toho vážím a děkuji, protože adeptů tohoto ocenění bylo na podzim vícero. A hlavně – fotbal je týmový sport, v němž nad jiné záleží na výkonu a souladu celého mančaftu včetně náhradníků. Myslím si, že celý náš tým zaslouží poděkování za práci, kterou během podzimu odvezl, a kolik bodů dokázal vybojovat. Čtvrté místo je naprosto zasloužené a představuje pro nás velkou motivaci pro jarní část.

Bodů přesto mohlo být ještě více. Kterých ztrát nejvíce lituješ?
Samozřejmě, že všech! Musíme však uznat, že v zápase na Dukle Praha jsme na bodový zisk neměli. Stejně tak jsou spravedlivé remízy v Kroměříži a s Chrudimí. Nejvíce mne asi mrzí ztráta v posledním domácím utkání s Líšni, kde jsme o cennou výhru přišli díky nešťastnému vyloučení. I doma s Vyškovem jsme mohli pomýšlet alespoň na bod, protože soupeř o výhře rozhodl z jediné velké šance. Mrzí nás i hodně zbytečná prohra na Spartě, kde jsme ještě v 67. minutě vedli 1:0, nedali několik šancí a nakonec jsme podlehli 2:1. Zbytečné byly i porážky 1:0 s Brnem a Vlašimí.

Jak vnímáš pořadí na čele tabulky? Byl Vyškov na podzim opravdu nejlepším celkem FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY?
Myslím si, že současná tabulka s výkony týmů koresponduje. Vyškov i Dukla v létě rozhodně náleželi k favoritům II. ligy, já bych pražský tým tipoval před Vyškovem. Více se jistě čekalo od exligové Zbrojovky, která podle mnohých měla soutěži dominovat. Pozměněný brněnský kádr asi potřebuje více času, aby se sehrál.

Považuješ zmíněnou trojici klubů za nejvážnější adepty jarního boje o postup do I. ligy?
Budu náročnější. Chtěl bych, abychom do tohoto boje vážně promluvili a třeba právě na úkor Brna místo v elitní trojici získali. Pojďme se o to na jaře poprat!

Na podzim jsi nevynechal ani minutu, což nepochybně k tvému individuálnímu ocenění přispělo. Pamatuješ takovou sezónu? Čím si to vysvětluješ?
Shodou okolností i před rokem jsem měl po podzimu kompletní minutáž a stejně tak jsem v posledním kolem obdržel čtvrtou žlutou kartu. Jarní start se tak opět bude muset obejít beze mě, což mne mrzí. Jsem samozřejmě rád za důvěru trenéra a též za genetickou výbavu, díky které se mi naštěstí zranění vyhýbají. Musím to zaklepat! Je jasné, že se neobejdu bez důkladné regenerace, zodpovědné životosprávy a péče o své tělo s důrazem na posilování potřebných partií, které může zraněním předcházet.

Cítíš se po odehraném podzimu už definitivně jako stoper?
Určitě ano. Před půldruhým rokem trenéři dospěli k rozhodnutí stáhnout mne do defenzívy, které jsem bez problémů přijal.  Jsem rád, že i v roli stopera si mohu zaútočit a občas i skóruji. Předchozí praxe útočníka mi v tom snad pomáhá.

Vstupujeme do zimního a přestupového období. Máš v hlavě, že kdyby přišla nabídka zajímavá pro Tebe i pro klub, tak by ses nové sportovní výzvě nebránil?
Sportovec v sobě musí mít ambice a touhu po zlepšování a dalším smysluplném posunu. Naše kariéra je hodně krátká a nevyzpytatelná. Takže pokud by oboustranně zajímavá konstelace nastala, tak bych se změně dresu samozřejmě nebránil.

Jak trávíš současné dny? Dodržuješ klidový režim ordinovaný trenéry?
Člověk se pořád nějak hýbe. Plavání, procházky, protažení, tenis, navíc je teď ideální počasí na běžky. Ale teď funguji opravdu jen v relaxačním módu, protože celý fotbalový rok 2023 byl dlouhý a náročný jak fyzicky, tak i psychicky. Individuální tréninková příprava nám vypukne už v pondělí 11. listopadu a potrvá celé 4 týdny. Nepochybuji o tom, že všichni už během tohoto bloku budeme mít maximální motivaci co nejlépe se připravit na zimní dřinu, potažmo na jarní odvety.

Bodové pořadí hlasování fanoušků o Hráče podzimu 2023:

144 b. - Filip Vedral, 138 b. - Matúš Lacko,  114 b. - Lukáš Fila, 64 b. - Miroslav Tureček, 44 b. - Pavel Soukup, 40 b. - Justin Araujo-Wilson, 39 b. - Tonbul Emir, 31 b. - Dominik Farka,  24 b. - Jakub Selnar, 18 b. - Tomáš Svoboda,  17 b. - Adam Pešek.

 
Aktuálně

Ani v generálce Vysočina neztratila zimní neporazitelnost

Generálka na jarní start FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mezi Líšní a FC Vysočina vítěze nepoznala. Brněnský tým šel do vedení po rohu už v 7. minutě. Vysočina, která po celé utkání více držela míč a lépe kombinovala, se zaslouženého vyrovnání dočkala po půlhodině hry z kopačky Jakuba Selnara. Další branky už nepadly, takže Jihlava i v osmém duelu udržela... Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu