13.01.2020, Miroslav Fuks

Fotbalisté se sešli na startu zimní přípravy

Fotbalisté se sešli na startu zimní přípravyFotbalisté FC Vysočina se dnes sešli na startu zimního drilu. Výraz to není přesný, neboť pro hráče už příprava dávno vypukla. Individuálně se připravovali už několik týdnů a již v pátek 3. ledna absolvovali funkční a diagnostické testy na Fakultě tělesné výchovy a sportu v Praze.

 

Kouč Radim Kučera a jeho nezměněný realizační tým v kabině přivítali 23 hráčů do pole a 4 gólmany. Zcela novou tváří byl slovenský stoper Martin Šimko, jenž do Jihlavy přestoupil z Komárna. Náročnost zimní přípravy poznají i dva testovaní cizinci - nigérijský útočník Olorundu Seyi John a křídelník Chok Dau, jenž má australský pas a pochází z Jižního Sudánu. Staronovými tvářemi jsou mladí odchovanci klubu, kteří na podzim hostovali v MSFL – pravý obránce Martin Pavlík, ofenzivní hráč Radek Křivánek a křídelník Radek Matulka.

Úvodní dopolední trénik proběhl na umělé trávě v areálu Na Stoupách a měl převážně herní charakter. Odpoledne se tým do stejné lokality vrátil, ovšem s tím rozdílem, že naplno využil altetické tartanové dráhy k sérii výživných kondičních běhů. Doufázové tréninky proložené nezbytnou regenerací jsou na programu celý tento týden, přičemž vytržení z tréninkového drilu bude představovat středeční první herní test proti Sigmě Olomouc. Duel, do nějž zasáhne většina hráčů kádru, se uskuteční od 11:00 hodin na Hané.

Radim Kučera se na první trénink očividně těšil: „Parádně jsem si odpočinul. Myslím, že dlouhá dovolená prospěla i hráčům, protože letní volno bylo s ohledem na baráž hodně krátké. Rozhodně však nezaháleli, protože minimálně v posledních dvou týdnech měli ordinovány individuální tréninkové plány pod dohledem sporttesterů.“

V jakém stavu dnes hráči dorazili? „Všichni v pohodě a zdraví. Sporttestery ukázaly, že vše poctivě odtrénovali. Špatně nedopadly ani testy na FTVS. Kvůli pohřbu na prvním tréninku scházel Lacko a dopoledne na kontrole u lékaře trávil Zoubele, který by měl co nejdříve naplno začít trénovat s námi,“ uvedl Kučera.

Kučeru těší, že tým neprošel velkou obměnou: „Vnímám to jako velkou výhodu. Tým zůstal pohromadě a můžeme využívat zažitých automatismů. Určitě je budeme chtít zdokonalovat a též zkoušet nové herní prvky. Zároveň si určitě přeji, aby se nově příchozí hráči ukázali a zvedli nám v týmu konkurenci,“ zdůraznil lodivod FC Vysočina.

Aktuální kádr FC Vysočina v zimní přípravě:

Brankáři: Vejmola, Veselý, Jágrik, Lancman
Obránci: Pavlík, Svoboda, Vedral, Tlustý, Tijani, Pojezný, Šimko, Novotný, Javůrek
Záložníci: Mikuš, Křivánek, Matulka, Vaculík, Lacko, Smejkal, Ritter, Zoubele, Rezek, Dau
Útočníci: Jawo, Klobása, Koubek, John
Na testech v jiných klubech: Křišťál, Trajković a Kurtalić (všichni Komárno)

Během prvního tréninkového dne zimní přípravy jsme pro kameru klubové Ježour TV vyzpovídali kouče Radima Kučeru a samozřejmě jsme nezapomněli oslovit novou posilu – stopera Martina Šimka

  • fotky ze srazu na startu zimní přípravy – TADY
  • fotografie z úvodního tréninkového dne – ZDE
 
Aktuálně

Kanonýr Klobása navázal na střelecké koruny Faldyny, Tecla a Kaplana

FC Vysočina se ve většině svých druholigových sezón může pochlubit tím, že měl ve svém středu produktivního kanonýra. Koruna ligového střelce, která včera připadla Stanislavu Klobásovi, tak není z hlediska klubové historie ničím novým či výjimečným. Jeho 17 vstřelených gólů ale představuje rekordní počin v ligových dějinách FCV. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu