22.03.2010, Miroslav Fuks

Görner: "Zatím nedokážeme udržet výkonnost"

Görner: ”Zatím nedokážeme udržet výkonnost”Nejvýraznějších posil se v zimním obdsobí dočkala záložní řada FC Vysočina. Krom tvořivého Filipa Dorta ji vyzkužil střední záložník Radek Görner, kterého jsme požádali o rozhovor sledující nejen jeho fotbalovou dráhu. Kdy začal kopat do míče? "Pocházím z vesnice Zruč, která se nachází asi 6 km severně od Plzně. Zde mne k fotbalu přivedli kamarádi. Mne to chytlo a už nepustilo."

 

Po dvou letech jsi už byl ve Viktorii Plzeň...
Po obcích v okolí Plzně chodili různí vyhledávači talentů. Jeden z nich oslovil mé rodiče a nabídl mi přechod do Viktorky Plzeň a na sportovní školu pod její hlavičkou. Nebyli jsme proti a já tak postupně prošel všemi plzeňskými mládežnickými kategoriemi.

V Plzni jsi neviděl šanci na prosazení do prvního týmu? Proč jsi zamířil na Žižkov?
Na jaře 2003 jsem se dostal do kádru druholigového „áčka“ a byl jsem tak u toho, když Plzeň vybojovala postup do I. ligy. Zároveň mne však s lepším nabídkou oslovila Viktoria Žižkov, která stabilně hrála na špici I. ligy a v evropských pohárech. Rozhodl jsem se tedy pro ní, v danou chvíli se to zdálo být jako nejlepší řešení.

Jak na roky pod známým televizním vysílačem vzpomínáš?
V prvním ročníku 2003/04 jsem poprvé okusil nejvyšší soutěž. Bohužel, zrovna tato sezóna nakonec skončila žižkovským sestupem. V dalších dvou ročnících jsem za Žižkov kopal II. ligu a přestože jsme nedokázali postoupit zpět, tak se nám celkem dařilo. Na Žižkov proto nemám špatné vzpomínky.

Jak se zrodil tvůj přesun na Slovácko?
Ze Slovácka mne v létě 2006 oslovil asistent Malura a poté i trenér Plíšek. Chtěl jsem zpět do I. ligy, tudíž jsem nad nabídkou dlouho neváhal. Ročník 2006/07 však pro Slovácko skončil sestupem. Klub měl ekonomické problémy a přestože jsme nehráli vůbec špatně, ligu jsme neudrželi. Z osobního pohledu jsem byl rád, že jsem hrál pravidelně a vstřelil jsem 2 branky Teplicím a Příbrami.

Byl jsi u dvou neúspěšných pokusů Slovácka o návrat do I. ligy. Proč to nevyšlo?
V ročníku po našem sestupu jsme se chtěli okamžitě vrátit a po podzimu tomu vše nasvědčovalo. Když jsme však po zimní dovolené nastoupili do přípravy, tak nás přivítal jiný kouč po odvolaném Malurovi. Byli jsme zaskočeni, pohoda byla pryč a podle toho vypadaly i jarní výkony. Postup se nezdařil.

Tvoji kariéru zpestřilo působení ve II. nizozemské lize v FC Zwolle. Jaký tento půlrok byl?
Zápasy Slovácka navštěvoval manažer z bývalé Jugoslávie, který mne po jednom ze zápasů oslovil s tím, že je mi schopen zajistit angažmá v Holandsku či Belgii. Po neúspěšném jaru 2008 jsem se nabídce ze zahraničí vůbec nebránil. Skutečně se hostování podařilo. Týden před startem II. ligy jsem přišel do Zwolle, odehrál jsem přípravný zápas a za tým jsem už kopal ligu. Během podzimu se mi dařilo a nastoupil jsem do šestnácti zápasů z osmnácti. Opět bohužel, manažer mne přesvědčil, že mám smlouvu ve Zwolle zrušit a že pro mne má prvoligové angažmá v Belgii. Smlouvu jsem zrušil a byl jsem měsíc volný hráč. Belgická nabídka však vůbec nebyla tak horká, jak se zdálo. Ve Zwolle už o mne poté logicky neměli zájem a tak jsem musel zpět do Slovácka...

Na jaře 2009 jsi zde zažil postup do finále poháru...
Po návratu ze zahraničí mi ve Slovácku byla řečeno, že mají kádr postavený a že musím začít v „béčku“. Brzy se však zranil Kordula  a já naskočil do osmi jarních zápasů a podílel jsem se na pohárovém tažení. To byla jistě příjemná tečka za jinak neúspěšným ročníkem.

Proč jsi nezůstal v kádru Slovácka pro I. ligu?
To je spíše otázka pro někoho jiného. Vedení Slovácka mělo jinou představu o podobě kádru a já se stal nepotřebným. Přišli noví hráči a tým se výrazně proměnil.

Nakonec jsi podzim odehrál ve Zlíně...
Ve hře byla i II. rakouská liga, ale nabídka z nedalekého Zlína byla nejkonkrétnější. Byl jsme za toto hostování rád a prožil jsem zde poměrně úspěšný podzim 2009.

Bylo v zimě více variant tvého dalšího působení vč. možnosti setrvat ve Zlíně? Proč jsi zvolil Jihlavu?
Slovácko se se Zlínem nebylo schopné na prodloužení mého hostování domluvit. Navíc Zlín získal Abraháma, tudíž mé pokračování v tomto klubu bylo pasé. Vzápětí mne oslovil jihlavský sportovní manažer Jinoch a přišel s jasnou nabídkou na hostování s opcí na přestup. Věřím, že má sázka na Vysočinu byla správná.

Jak vzpomínáš na dřívější duely proti Jihlavě?
Docela dobře, protože se mi proti ní takřka vždy dařilo. Prohrál jsem s ní snad jedině na podzim 2004 za Žižkov 0:2. Tehdy Jihlava vybojovala postup do I. ligy.

Jak hodnotíš první měsíce v Jihlavě?
Zimní začátky na kondičním soustředění byly náročné. Z pohledu fungování a zázemí klubu je vše na vysoké úrovni. Je jedno z nejlepších ve II. lize. Z tohoto pohledu musím být spokojený. Horší to je po sportovní a bodové stránce. Zatím se nám nedaří dle našich představ. V zápasech nedokážeme udržet výkonnost, střídáme výborné momenty se špatnými.

A jak jsi viděl duel v Hlučíně?
První poločas byl velmi dobrý až na lacině inkasovaný gól. Na něj jsme dokázali rychle odpovědět a zdálo se, že zápas máme dobře rozehraný. Ve druhé části jsme však vypadli ze hry a hráli jsme chaoticky. Bod je zasloužený, ale z našeho pohledu málo.

Co tvé další fotbalové plány?
Především chci co nejlépe odehrát tento půlrok v Jihlavě. Chci pomoci k tomu, aby se Vysočina v tabulce posunulo co nejvýše. Poté se uvidí, zda bude oboustranný zájem o mé pokračování v Jihlavě. Dokáži si to představit. V budoucnu bych ještě jednou chtěl hrát v zahraničí.

 
Aktuálně

U17 těsně podlehl prvnímu týmu Budišova

U17 má za sebou první konfrontaci s dospělým fotbalem. Tým pod vedením kouče Kamila Průši se proti FC Budišov - Nárameč po prvních dvaceti minutách dostal zaslouženě do vedení díky individuální akci Fily. Utkání nakonec i přes veškerou snahu našich hráčů skončilo 2:1 (1:1) ve prospěch zkušenějšího týmu Budišova. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2019 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu