26.09.2017, Lukáš Novotný

Ivan Dujmović: Ligová premiéra na obzoru?

Ivan Dujmović: Ligová premiéra na obzoru?V juniorských a dorosteneckých týmech FC Vysočina lze nalézt řadu perspektivních a talentovaných fotbalistů, kteří mohou již brzy, nebo v delším časovém horizontu zaklepat na šatnu prvoligového „áčka“. Prostřednictvím série rozhovorů některé z adeptů prvoligového dresu představíme. Prvním z nich, bosenský obránce Ivan Dujmović (nar. 19.4.1998), jenž nyní náleží do kádru juniorky.

 

Přiblížíš nám, jak došlo k tvému přestupu do FC Vysočiny? Co bylo hlavním důvodem toho, že jsi Zenicu vyměnil za Jihlavu?
K mému přestupu do FC Vysočiny došlo tak, že jsem přijel začátkem února 2015 na zkoušku. Vedle tréninků jsem si zahrál i zápas proti Brnu, kde jsem se dobře uvedl. Nejdřív jsem se ale musel vrátit zpátky do Bosny, protože mi tou dobou ještě nebylo 18 let, což je podmínkou k tomu, abych v Česku, jako občan státu mimo Evropskou unii, mohl fotbalově zůstat. Doma jsem podepsal smlouvu s klubem, kde jsem za "áčko" ještě půl roku nastupoval a pak jsem nastálo přešel do Jihlavy. Hlavním důvodem mého přestupu bylo to, že jsem chtěl hrát kvalitnější soutěž a posunout se ve fotbalovém vývoji.

Vnímáš rozdíl mezi klubovým zázemím i úrovní tréninků tvého bývalého klubu a FC Vysočina?
Ten rozdíl je jasně patrný. Úroveň fotbalu je stejná, ale fyzicky je to tady mnohem těžší a i zápasy jsou zde mnohem více svázané taktikou.

V Česku jsi i s ohledem na tvůj fotbalově nízký věk neznámou tváří, která na svůj prvoligový debut stále čeká. Doma v Bosně a Hercegovině se ti však podařilo nahlédnout už i do mládežnického reprezentačního výběru. Co pro tebe tahle zkušenost znamená?
Na svůj debut stále čekám a doufám, že ho brzy zažiju. Ano, v mládežnickém reprezentačním výběru Bosny jsem šanci dostal, ačkoliv ne tolik, kolik jsem si zasloužil. Osobně si myslím,že ke mně nebyli moc féroví, ale takový je život. Ta zkušenost pro mě ale znamená hodně, být ve své zemi mezi osmnácti nejlepšími hráči své věkové kategorie a vidět, že se všechna ta tvrdá práce vyplatila. Hodlám i nadále bojovat pro svou rodnou zemi a pro její lidi.

V kolika letech jsi se fotbalu začal věnovat a kdo tě k němu poprvé přivedl?
Fotbal jsem začal trénovat ve čtyřech letech. Měl jsem zrovna narozeniny, když se mě rodiče ptali co bych si přál k narozeninám a já jsem řekl, že chci hrát fotbal. Na hřiště mě tak poprvé přivedl taťka, protože i on byl fotbalista. U nás doma v Bosně hrál I. ligu.

V kádru juniorky patříš od svého příchodu mezi vytěžované hráče, kteří se v sestavě objevují pravidelně. Nastala už tedy chvíle, kdy čekáš na svou šanci v "áčku", nebo tomu dáváš čas?
Myslím, že prvně si tu šanci musím zasloužit. Mně nezbývá nic jiného, jen se o to snažit. Uvidíme co přinesou další měsíce.

Měl jsi již tu možnost zapojit se do tréninků, nebo přípravného zápasu s A týmem?
Tu možnost jsem dostal během minulé reprezentační přestávky, kdy jsem s "áčkem" trénoval dvakrát týdně a také jsem si zahrál přípravné utkání proti druholigovému Znojmu.

Navštěvuješ pravidelně domácí zápasy prvního týmu FC Vysočina Jihlava v HET lize?
Ano, sleduji každý zápas "áčka".

Máš fotbalový vzor, ke kterému vzhlížíš?
Když jsem byl dítě, tak můj oblíbený hráč byl Dado Pršo. Jako malý jsem si říkal, že chci být jako on. Teď už se ale soustředím jen na sebe.

Jaké je tvé vysněné fotbalové angažmá?
O tom moc nepřemýšlím. Soustředím se na to, abych pracoval nejlépe, jak můžu. Je to však hlavně v božích rukách, co se stane.

Jak trávíš svůj volný čas? Vyhledáváš odreagování od fotbalu, nebo jsou míč a trávník tvým prvořadým koníčkem?
Svůj volný čas trávím s kamarádem, který do Jihlavy přišel také z Bosny. Nejčastěji mě najdete na hřišti, nebo v posilovně.

 
Aktuálně

Osmifinále poháru už v úterý v Ďolíčku

Po pátečním domácím utkání se Spartou B, které skončilo remízou, se svěřenci trenéra Jana Kameníka chystají na další duel, a to pohárový, který je čeká již v úterý 26.10. od 17.30 hodin. Dalším soupeřem Jihlavy je prvoligový tým Bohemians Praha 1905, který je po dvanácti kolech na desáté příčce Fortuna ligy. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2021 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu