01.06.2015, Miroslav Fuks

Jaromír Blažek setrvá v FC Vysočina jako trenér brankářů

Jaromír Blažek setrvá v FC Vysočina jako trenér brankářůJihlavská fotbalová etapa legendárního gólmana Jaromíra Blažka nekončí! Se sportovním vedením FC Vysočina se dohodl na pokračování svého působení v roli trenéra brankářů. Navíc v příštím ročníku hodlá svoji činnost v klubu rozšířit.

 

Jaromír Blažek na Vysočinu přišel v lednu 2012, aby pomohl vytouženému postupu do nejvyšší soutěže. Nezůstalo však jen u této mety. Sparťanská ikona jihlavskou branku hájila společně s Janem Hanušem během tří úspěšných prvoligových ročníků, kdy si Blažek připsal 49 startů v dresu FC Vysočina. V počtu vychytaných nul se mezi českými a československými gólmany posunul na druhou příčku za nedostižného Petra Čecha a navíc navýšil rekord Pepiho Bicana, když se stal nejstarším fotbalistou v nejvyšší soutěži. Vedle hráčské role Blažek od léta 2013 plnil roli trenéra gólmanů jihlavského „áčka“, v níž hodlá setrvat i po skončení dlouholeté profesionální kariéry.

„S vedením klubu jsme domluveni na pokračování spolupráce. Těším se, že navážu na dosavadní práci s gólmany ligového kádru FC Vysočina a budu tak moci prohlubovat svoji trenérskou praxi. Vedle toho budu pomáhat trenérovi Tomáši Jansovi, který má v klubu na starosti přípravu a rozvoj brankářů v žákovském a dorosteneckém věku,“ uvedl Jaromír Blažek, který hodlá pokračovat ve svém trenérském studiu. Poté, co v zimě dokončil studium licence B, se aktuálně přihlásil ke studiu trenérské A licence.

 
Aktuálně

U17: Domácí prohra s vedoucím týmem soutěže

Jihlavský mladší dorost neuspěl na domácí půdě s pražskou Slavií po výsledku 0:5 (0:3) a stále tak čeká na první body do tabulky z domácího prostředí. Za domácí tým nastoupil teprve 14letý Tobiáš Ritter. Vysočina se tak nachází i po 9. kole na posledním místě tabulky. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2023 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu