02.08.2011, Miroslav Fuks

Jiří Fadrný a Jan Kosak fandili jen u televize

Jiří Fadrný a Jan Kosak fandili jen u televizeOba náleželi do širšího kádru české reprezentace U-19, jeden z nich dokonce přispěl k postupu na šampionát ze závěrečné fáze kvalifikace, oba však nakonec do Rumunska nejeli a zůstali jen mezi náhradníky konečné nominace. Jak stříbrný evropský šampionát strávili u televize fotbalisté FC Vysočina Jan Kosak a Jiří Fadrný?

 

Fadrný: Každý duel jsem bohužel nestihl, ale semifinále a finále jsem si nenechal ujít. Kluci mne svými výkony moc překvapili. Předváděli výborný fotbal a zvládali náročný vysoký presing. Prostě byli schopní aplikovat to, co trenér Hřebík do tohoto týmu během dvou let vštěpoval.
Kosak: Jednotlivé zápasy jsem pečlivě sledoval. U finále jsem se nervoval s celou rodinou. Už jsem v jeho průběhu věřil, že dojdou ke zlatu. Kluci na české poměry předváděli výborné a fyzicky náročné výkony. Byl to evropský styl fotbalu se vším všudy! Klobouk dolů před nimi! Trenér Hřebík s mančaftem během dvou let udělal velký kus práce. Hra šla hodně nahoru. A to scházeli útočníci Vydra a Kadlec.

Věřil jsi před zveřejněním nominace, že se do ní dostaneš?

Fadrný: Věděl jsem, že je moje nominace padesát na padesát. Když jsem se do prvotní nominace nedostal, tak jsem byl stále připraven do týmu naskočit. Nakonec to nevyšlo, což mne určitě zklamalo. Na druhou stranu jsem měl možnost absolvovat kompletní letní přípravu s „áčkem“. Vše má své pro a proti.
Kosak: Během, soustředění v Novém Městě nás s Jirkou kontaktoval asistent reprezentace a zjišťoval náš zdravotní stav. Do poslední chvíle jsem tak doufal, že by to mohlo vyjít. Nevyšlo to, s tím nic nenadělám. Trenér Hřebík jistě dobře věděl, koho má na EURO vzít.

Jirko, pro tebe byla neúčast na úspěšném šampionátu o to těžší, že jsi byl nepsaným prvním náhradníkem. Navíc na mistrovství nebyl uvolněn Matěj Vydra…

O to větší bylo mé zklamání, že jsem nakonec do Rumunska nejel. Hovořil jsem s asistentem reprezentace a jednu chvíli to vypadalo, že budu dodatečně nominován. Nakonec však byl vybrán jiný hráč.

Byl jsi během EURA s některými hráči reprezentace v kontaktu?

Fadrný: Celý turnaj jsem si psal s kamarádem Tomášem Jelečkem, se kterým jsem byl při soustředěních reprezentace na pokoji. Po finále na něm bylo znát zklamání. Zlato bylo přeci jenom hodně blízko. Myslím si, že klukům až časem dojde, jakého velkého úspěchu pro celý český fotbal dosáhli.
Kosak: Psal jsem si s Jelečkem a gólmanem Tomášem Koubkem. Kluci si uvědomovali, že dosáhli velkého úspěchu už postupem do finále. Duel se Španělskem byl odměnou navíc.

Oba jste nyní v rozdílných sportovních rolích. Jeden z vás je zraněn a druhý se těší na start ligy…

Fadrný: Nastoupil jsem za juniorku v přípravě proti prvoligovému Dynamu České Budějovice. V souboji se mi noha zabořila do trávníku. Nakonec z toho byly jen natažené vazy v kotníku. Od pondělí bych měl začít trénovat naplno.
Kosak: Jako každý hráč už se na start nového ročníku moc těším. Věřím, že se během něj častěji prosadím do sestavy. Především však doufám, že už konečně postoupíme do ligy!

 
Aktuálně

Jihlava postupuje do dalšího kola MOL Cupu

Utkání třetího kola MOL Cupu mezi Jihlavou a Pardubicemi skončilo vítězstvím domácích 2:0. Své vedení z první půle dokázali jihlavští fotbalisté po poločase ještě navýšit a zásluhou výborného výkonu gólmana Adama Jágrika odešli z utkání bez obdržené branky. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2021 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu