18.01.2022, Jakub Pavlas

Josef Vrzáček: Všichni si přejeme, aby byl postup mezi elitu v jarní části potvrzen

Josef Vrzáček: Všichni si přejeme, aby byl postup mezi elitu v jarní části potvrzenStarší dorostenci FKM Vysočina Jihlava jsou zpět na fotbalovém hřišti, a začínají už třetí týden zimní přípravy. Trenér mladých fotbalistů, Josef Vrzáček, shrnul podzimní část druhé nejvyšší dorostenecké soutěže v kategorii U-19 a divizní soutěže U-18, a také popisuje vyhlídky do jarních bojů o postup mezi nejlepší kluby v těchto kategoriích.

 

Je kouč Josef Vrzáček s podzimním vysvědčením svého týmu spokojen?
Měli jsme nadstandardní podzim, vedeme soutěž, předváděli jsme kvalitní výkony, které se projevily v bodovém zisku.

S kterými týmy vás na jaře čeká boj o postup?
Za námi následují záložní týmy extraligových mužstev - Olomouc, Baník Ostrava, Slovácko. Kdo nás může ohrozit je Líšeň, která na nás ztrácí 14 bodů.

Je v silách týmu udržet první příčku i na jaře a postoupit zpět mezi elitu?
Všichni si přejeme, aby byl postup mezi elitu v jarní části potvrzen.

Který podzimní duel se vám povedl nejlépe a který naopak vůbec?
Na podzim jsme sehráli celou řadu kvalitních zápasů. Například se Zbrojovkou Brno a už jednou zmiňovaným Baníkem Ostrava. Nejvíce mě ale mrzí bodová ztráta v Hlučíně a jediná porážka v Olomouci.

Kteří hráči náleží k oporám týmu? U kterých hráčů ve vašich očích během podzimu došlo k největšímu výkonnostnímu vzrůstu?
Především jsme dominovali jako tým. Progres byl téměř u všech našich hráčů. Měl bych vyjmenovat většinu, ale určitě k oporám patřil Trojan, Vítek, Křehlík, Novotný, Procházka, Jiroušek a nejlepší střelec Raus. Soudržnost a týmová interakce je nevětší doménou tohoto mužstva.

Máte postupový cíl i u staršího dorostu B“, tedy celku U18?
Ano, máme. Soutěž je velice dobře rozehraná.

Budou následovat posuny mezi jednotlivými celky A muži, junioři a dorostenci?
Posuny již nastaly, do „A“ týmu se na přípravu posunuli hráči Křehlík a Vítek, do Juniorky Wiederlechner, Krejčí a Pekárek. Naopak někteří hráči z U18 doplnili kádr U19 a máme v plánu i s výhledem na příští sezónu postupně začlenit i některé hráče z U17.

S jakými cíli půjdete do zimní přípravy?
Chceme se jako celek dobře připravit na druhou část sezóny a „dotáhnout“ vysněný postup, povýšit výkon jako celek a nelze opomenout na individuální rozvoj hráčů, a co nejvíce jich připravit na profesionální fotbal. Cílem ve výchově je samozřejmě dospělý fotbal. Kluci musí mít radost z této nejkrásnější hry na planetě a měl by je fotbal naplňovat, a to vše ruku v ruce se vzděláním.

 
Aktuálně

Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2022 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu