26.04.2009, Miroslav Fuks

Karol Marko: „Chybělo jediné – proměnění vyložených šancí“

Karol Marko: „Chybělo jediné – proměnění vyložených šancí“Už čtyři utkání v řadě marně čekají fotbalisté FC Vysočina na druholigové vítězství. Kouče Karola Marka jsme se zeptali, jak velkou komplikaci to představuje v boji o postup do nejvyšší soutěže?

 
Každá ztráta je samozřejmě nepříjemná. Po dvou porážkách jsme se dostali do nepříjemné situace a proto jsme do Mostu odjeli s cílem napravit domácí prohru s Třincem a pokusit se zvítězit. Psychicky těžký duel proti kvalitnímu soupeři s řadou nebezpečných hráčů jsme zvládli velmi dobře. Při našem slušném výkonu chybělo jediné a to nejdůležitější – proměnění gólových šancí. Přitom šance Faldyny a Štohanzla byly více než stoprocentní. Třeba dodat, že hrozili i domácí. Hrálo se nahoru – dolů a například přímý kop Fleišmana bravurně vytáhl Vojáček. Malou náplastí pro nás může být fakt, že nás mostečtí ohodnotili jako nejlepší tým, který u nich v tomto ročníku nastoupil.

Co říci ke změnám v sestavě a rozestavení?

Vsadili jsme na zkušené a psychicky odolné hráče. Věřili jsme, že se prosadíme díky kvalitě ve středu pole a díky rychlým krajům v podobě Štohanzla a Gabriela, který se posunul na místo levého záložníka. Pravého beka hrál Veselý. Na hrotu odvedl velkou porci práce Kaplan.

Vysočině nyní velmi chybí góly Petra Faldyny, který i dnes neproměnil vyložené šance...

Do určitého střeleckého útlumu se už dostali i lepší a slavnější kanonýři. Petr je kapitán mužstva a na hřišti je velmi platný. Věříme, že jeho střelecké chvíle už brzy přijdou. Boj o postup je stále otevřený a my v žádném případě pole nevyklízíme. Z týmu cítím obrovské odhodlání. Nyní se musíme maximálně soustředit na domácí duel proti HFK Olomouc.

 
Související
Aktuálně

Moravská plynárenská: významný partner FC Vysočina

Společnost Moravská plynárenská už takřka dva roky náleží mezi hlavní partnery fotbalového klubu FC Vysočina Jihlava. Moravská plynárenská patří mezi nejrychleji rostoucí dodavatele plynu na jihu Moravy. Svým zákazníkům, k nimž samozřejmě patří i FC Vysočina, nabízí nejvýhodnější plyn na trhu na dobu neurčitou s možností on-line sjednání. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu