13.08.2019, Miroslav Fuks

Konkurenci v útoku zvýší Matěj Koubek z Bohemians

Konkurenci v útoku zvýší Matěj Koubek z BohemiansKádr FC Vysočina rozšířil avizovaný fotbalista, který zvýší konkurenci na hrotu útoku a doplní tak trojici Stanislav Klobása, Lamin Jawo a Radek Křivánek. Volba jihlavského vedení padla na devatenáctiletého Matěje Koubka, jenž přichází na hostování z Bohemians Praha 1905.

Matěj Koubek (nar. 10.1.2000) se do tréninku FC Vysočina zařadil již dnes a měl by být trenérům k dispozici pro středeční pohárový duel v Humpolci. Talentovaný útočník bude v Jihlavě hostovat do 30. června 2020, ovšem Klokani mají právo si jej stáhnout během zimní přestávky zpět do Vršovic.

Koubek v útlém věku prošel Tempem Praha i Slavií, ovšem v devíti letech zakotvil v Bohemians. Na podzim 2018 zaujal svými výkony a gólovou potencí v dorostu, což jej vyneslo do kádru „áčka“. V nejvyšší soutěži debutoval zkraje prosince loňského roku a dosud stihl nastoupit do 11 utkání v zelenobílém dresu, v nichž vstřelil svůj premiérový prvoligový gól do sítě Karviné.