09.07.2014, Miroslav Fuks

Kouč Rada zatím nemůže být se soustředěním spokojený

Kouč Rada zatím nemůže být se soustředěním spokojenýFotbalisté FC Vysočina na soustředění v Horním Rakousku od pondělí intenzivně trénují, bohužel však nehrají zápasy. Po náhlém zrušení úterního utkání proti Neftchi Baku nevyšel ani dnešní narychlo zajištění duel proti rakouskému SV Grödig. Proti byly intenzivní dešťové srážky. Není divu, že kouč Petr Rada neskrývá svoji nespokojenost s dosavadním průběhem soustředění.

 

V čtyřhvězdičkovém hotelu Robinson Club Ampflwang, který se nachází nedaleko městečka Ampflwang im Hausruckwald, máme ideální podmínky. Máme tu klid a pohodu, výborný je hotel, strava i možnosti regenerace. Jenže klub nemalé finanční prostředky neinvestoval pro to, abychom zde trávili příjemný čas na hotelu. Přijeli jsme sem trénovat a hlavně hrát zápasy. S travnatým hřištěm, na které dojíždíme klubovým autobusem asi pět minut, panuje spokojenost. Horší je to ale s očekávaným herním vytížením.

Jak vlastně ke kalamitě s odloženými zápasy došlo?
Ázerbájdžánský klub Neftchi Baku nám úterní zápas odřekl pár hodin před výkopem utkání. Na této úrovni by se to u klubu, který se připravuje na zápasy v Evropské lize, rozhodně stávat nemělo. Není to od nich seriózní, trenér Baku by se nad tím měl zamyslet. Organizátoři soustředění na poslední chvíli dojednali středeční utkání proti Grödigu, jenž v uplynulém ročníku Bundesligy obsadil 3. pozici. Bohužel, intenzivní deště a podmáčené trávníky dnes v okolí Salzburgu zrušily asi deset přípravných zápasů. A mezi nimi i ten náš. Přitom naše hřiště u hotelu je v pořádku. Bylo nám nabízeno sehrání duelu na umělé trávě, ale to jsme odmítli. Celé léto se připravujeme na přírodní trávě a umělka navíc zvyšuje riziko zranění.

Je jasné, že tato situace nás zaskočila a nabourala nám přípravu. Vyhovovalo nám sehrání zápasů v úterý a v sobotu. Teď můžeme jenom doufat, že vyjde alespoň sobotní velmi kvalitní prověrka proti OSC Lille. Jde o třetí mančaft uplynulého ročníku nejvyšší francouzské soutěže a účastníka 3. předkola nadcházejícího ročníku Ligy mistrů.

Co říci ke zdravotnímu stavu kádru?
Také není příliš povzbudivý. Díky zdravotním problémům Jungra, který musel se zánětem v koleně zůstat doma, a speciálnímu režimu Jánoše, Masopusta a Marcina, kteří se zatím intenzivně připravují pod dohledem kondičního kouče Jana Budějského, nedisponujeme optimálním počtem hráčů pro herní trénink nebo větší rotaci hráčů během zápasů. Navíc nás trápí absence klasického levého beka, kterého stále hledáme. Věřím, že tato složitá otázka bude brzy vyřešena.

Krejčí, Šimonek a Tlustý, které též trápily zdravotní potíže, už jsou fit?
Tlustý už je v pořádku. Krejčí a Šimonek se srazili na posledním pondělním tréninku před odjezdem do Rakouska a ze srážky si odnesli stehy na hlavě. Normálně s námi trénuji a dnes už byli připravení do zápasu. V sobotu proti Lille jejich startu určitě nic nebrání.

 
Aktuálně

Ve středu na Žižkov s Wilsonem a Peřinou

Tým kouče Aleše Křečka zítra čeká třetí duel letní přípravy. Od 11:00 hodin nastoupí proti ambiciózní Viktorii Žižkov, kam před několika dny přestoupil ofenzivní záložník Lukáš Zoubele. Duel bude sehrán v novém azylu Viktorky na Proseku a FC Vysočina do něj nastoupí s dvěma novými tvářemi. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
×
Dnes v 11:00
FK Viktoria Žižkov
FC Vysočina Jihlava
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu