27.11.2007, Miroslav Fuks

Kučera: „V naší bilanci postrádám zhruba 5 bodů“

Kučera: „V naší bilanci postrádám zhruba 5 bodů“Deset dní po posledním podzimním představení FC Vysočina Jihlava B v rámci MSFL jsme požádali trenéra mužstva Romana Kučeru o tradiční zhodnocení sezóny.

 
Celý podzim představoval pro mne i pro naše mladé hráče velice cennou zkušenost. V létě jsme v juniorce přešli na trochu jinou koncepci s maximální snahou o využití právě mladých talentů, kteří sotva odrostli dorosteneckému věku. Tohoto jsme skutečně dosáhli a soutěž jsme odehráli prakticky s nejmladším kádrem. Krom loňských dorostenců ročníku 1988 (Chmelík, Netrda, Benda a další) dostali velký zápasový prostor i dorostenci Hušbauer a Šamánek. Ti všichni poznali velký rozdíl mezi dorosteneckou a dospělou kopanou a získali velmi cenné zkušenosti, ze kterých jistě brzy budou profitovat nejen oni, ale i „áčko“ FC Vysočina. Právě zajištění plynulého fotbalového zrání a přechodu těchto mladíků do kabiny prvního mužstva je pro nás prioritou. Troufnu se tvrdit, že za dva roky bude 5 – 6 současných členů juniorky nastupovat za „áčko“ mužů. Navíc tito fotbalisté jsou i příslibem budoucí finančního zhodnocení při jejich prodeji do dalších klubů.

Každopádně rozhodujícím aspektem každého hodnocení jsou výsledky a bodový zisk. Z tohoto pohledu nejsem příliš spokojen, neboť v naší bilanci postrádám zhruba 5 bodů. V řadě zápasů jsme bohužel doplatili na nezkušenost v koncovce a individuální chyby. Navíc jsme řadu nadějně rozehraných duelů nedotáhli z nejrůznějších důvodů do úspěšného konce. Těší mne, že jsme po většinu zápasů produkovali aktivní ofenzivní fotbal ve velkém pohybu.

Jak se vám spolupracovalo s trenéry prvního týmu, tedy Zákostelským a nyní s Markem?

Na jejich výměnu jsme bohužel trochu doplatili. Znamenala určitě hráčské posuny a nám trochu nabourala stabilizovanou sestavu. Přestože přístup pánů Zákostelského a Marka měl určité odlišnosti, tak spolupráce v rámci možností fungovala. Zimní příprava bude určitě ideální k tomu, abychom se lépe poznali a kooperaci ještě zlepšili. To se ostatně týká i dorostu, kterému jsme v závěru podzimu také několikrát hráčsky vyšli vstříc. Musíme si všichni uvědomit, že pracujeme jeden pro druhého a náš cíl je společný.

Které hráče byste chtěl za jejich podzimní výkony vyzdvihnout?

Zlepšení určitě prokázal Havránek a mile překvapil mladík Hušbauer. Velmi dobrou práci odvedl nejstarší hráč a kapitán mužstva Chlup (roč. 1986), který pochopil svoji roli v týmu, šel s výkonností nahoru a začal se výrazněji prosazovat. V roli stopera podával dobré výkony Nešpor. Mezi klíčové hráče a osu týmu určitě patřili i brankář Štěpanovský a útočník Šamánek.

Kdo naopak hrál pod své možnosti?

Mnozí očekávání teprve naplní. Chce to svůj čas. Všichni pracovali na hraně svých možností a fotbal se stále učí. Musí dorůst nejen fotbalově, ale i lidsky a mentálně. Ke skutečnému dospělému fotbalu ještě musíme potrénovat a zlepšit se v technice, kondici a síle.

Kteří hráči budou v zimě zařazeni do přípravy „áčka“ a naopak, kdo vás doplní?

V současném přechodovém období v prvním týmu trénují Benda, Havránek, Hušbauer, Chlup, Štěpanovský a Šamánek. O tom, kdo z nich bude přeřazen do „áčka“ i na zimní přípravu rozhodneme v příštím týdnu.

Předpokládám, že můj tým pro zimní část doplní z dorostu stoper Filip a záložník L. Procházka. Dále počítám s návratem Bureše z hostování v divizním Žďáru nad Sázavou. Otazník visí nad tím, zda se z hostování vrátí Šplíchal, Fišer, Tlačbaba a A. Procházka.

Co vás čeká v zimní přípravě?

Zimní přípravu zahájíme ve středu 9. ledna. K prvnímu přípravnému utkání nastoupíme až 20. ledna, přičemž tentýž den odejedeme na čtyř denní kondiční soustředění v Nové Včelnici. Herní soustředění máme v plánu od 1. do 5. března v pensionu Kolesa v Kladrubech nad Labem. V přípravě na nás čeká devět utkání zejména proti třetiligovým a divizním týmům.

Podzimní hráčská bilance FC Vysočina B:

Jméno

Minuty

Zápasy

Góly

Chlup

1330

15

1

Benda

1185

15

0

Šamánek

1142

13

6

Havránek

1090

14

0

Štěpanovský

1080

12

0

Kříž

995

12

2

Rabušic

919

12

4

Cihlář

845

10

0

Hušbauer

779

10

0

Nešpor

728

10

0

Netrda

644

11

0

Čermák

607

8

1

Chmelík

605

11

2

Hříbek

452

8

0

Zedníček

332

5

0

Vácha

315

4

1

Niederle

282

8

0

Vepřek

270

3

0

Naniaš

243

4

0

Borovský

219

7

0

Kovařík

210

3

0

Rzeszoto

180

2

0

Bayer

135

2

0

Bureš

110

5

0

Žejdlík

90

1

0

Drga

45

1

0

Tecl

18

1

0

vlastní

 

 

1

 
Aktuálně

Vysočina po zásluze porazila juniorku Slavie Praha

Fotbalová Vysočina drží v zimní přípravě nadále neporazitelnost. Proti druholigové juniorce Slavie Praha byla lepším celkem a zejména v první půli si vypracovala řadu příležitostí, které však zůstaly nevyužity. Pod vítězství 2:1 (1:1) se brankami podepsali oba útočníci Justin Araujo-Wilson a Mame Alassane Tall. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2023 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu