10.08.2007, DENÍK - Vít Brabec

Kučera: Tím ohněm si musíme projít, ale já jsem optimista

Kučera: Tím ohněm si musíme projít, ale já jsem optimistaJIHLAVA - Juniorku FC Vysočina Jihlava povede v novém ročníku MSFL Roman Kučera, který po rocích strávených u mládežnických výběrů se vrací ke kormidlu týmu mužů. Od svých hráčů požaduje profesionální a precizní práci. Roman Kučera převzal třetiligovou juniorku FC Vysočina po Tomáši Jansovi a nyní „bojuje“ se svými svěřenci, kteří se snaží pochopit jeho trenérskou filozofii.

 
„Někteří si musí zvykat na můj vlastní rukopis. Musí tu koncepci pochopit. A samozřejmě je to bolí. Někteří skřípou zubama, ale já nepovolím. A když se přizpůsobí, zvládnou to, tak půjdou výkonnostně nahoru,“ tvrdí Roman Kučera, který chce v zimě vidět alespoň dva hráče z juniorky v přípravě s A-týmem.„Cílem je, aby někteří měli parametry a stáli tam o ně,“ dodává.

K juniorce jste přešel od dorostu, kde jste odehráli skvělou sezonu. Nechtěl jste tam zůstat a pokusit se atakovat ještě vyšší příčky?

Chtěl jsem pokračovat u mládeže. Ale po konzultaci s vedením klubu jsme se dohodli, že povedu juniorku. Mojí hlavní motivací je, abych ty kluky posouval dál a vytvořil se tady opravdu juniorský tým. Je to výzva.

Kdy naposledy jste působil u mužů?

Naposledy před sedmi roky v divizním Ždírci nad Doubravou.

Je velký rozdíl mezi trénováním dorostu a mužů?

V tom objemu a intenzitě rozdíl není. Jde spíš o to, že teď jsou ti kluci už na hranici profesionálního fotbalu, takže je budu tlačit k tomu, aby profesionálně, precizně pracovali a zvládli přechod do dospělého fotbalu.

Určitě se liší mentalita..

Ti borci jsou de facto dospělí a komunikace je jiná. Individuálnější. Musíme zohledňovat věci kolem a sladit to.

Juniorka má svá specifika. Nebojíte se, že mladí hráči neustojí případné příchody posil z A-týmu?

Bude to pro ně zkouška. Ale kdo to má v hlavě srovnané, tak si to místo vybojuje. Půjde o to, aby ten hráč pracoval a podával stabilní výkony. Pak bude hrát.

Budete v soutěži spoléhat na proud hráčů „ze shora“?

To určitě ne. Já nechci, aby přišlo pět lidí z áčka. Jen dva tři. Na rozehrání. A ti se budou muset přizpůsobit a hlavně být posilami. Pokud to tak nebude, tak do nich budeme muset zajet.

Takže se spoléháte na jádro juniorky?

Juniorka je od toho, aby z devadesáti procent naskakovali kluci z našeho týmu. Rozhodně to neuzavřeme na jedenáct lidí. Budeme využívat všech šestnáct hráčů.

Jste spokojený s šířkou kádru?

S počtem ano.

Tlačí vás vůbec někde bota?

Kapku je problém, že někteří si musí zvykat na můj vlastní rukopis. Musí tu koncepci pochopit. A samozřejmě je to bolí. Někteří skřípou zubama, ale já nepovolím. A když se přizpůsobí, zvládnou to, tak půjdou výkonnostně nahoru.

A mohou si otevřít i dveře do druholigového týmu.

Přesně o to jde. Cílem je, aby už v zimě šli dva tři hráči do áčka. Aby měli parametry a stáli tam o ně.

Jak bude, nebo spíš už probíhá spolupráce s trenérem Zákostelským?

Bavíme se, komunikujeme o hráčích a ten kontakt bude častější. Já svou představu mám. Teď bude důležité, abychom se respektovali a pochopili.

Získal tým během letní přípravy a odehraných přípravných utkání tvář?

Během měsíce, ve kterém jsme se museli zaměřit i na kondiční stránku, se mu nedá vtisknout. Chce to minimálně tři měsíce.

Optimálního herního projevu se tedy dočkáme až v soutěži?

Trpělivost, trpělivost, trpělivost. Je jasné, že hned nebudeme hrát jako z partesu. Musíme si tím ohněm projít. Ale jsem optimista. Chce to čas a ono to půjde.

Co si myslíte o MSFL?

Sledoval jsem jí jen z povzdálí. Ale hodnotit kvalitu soutěže a soupeřů si nedovolím. Rozhodně kvalitu má, působí v ní zkušení hráči a řada týmů bude chtít postoupit. Bude to pro kluky i pro mě dobrá prověrka.

Po oba roky se hrálo do posledních chvil o záchranu. S jakým cílem do soutěže budete vstupovat vy?

Tabulkový cíl je jasný. Vyhnout se sestupovým starostem. A hlavně je to o výchově hráčů pro A-mužstvo.

 
Aktuálně

FC Vysočina v pátek hostí Prostějov a nutně potřebuje zvítězit!

FC Vysočina se v pátek 7. října od 18:00 hodin střetne ve velmi důležitém utkání s Prostějovem. Narazí na se sebe dva ze tří celků s nejhorší formou ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE, mančafty potřebující bodovat naplno a zastavit výsledkový propad. Přijďte Vysočinu povzbudit, kluci si vaši podporu jistě zaslouží! Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2022 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu