02.12.2016, Miroslav Fuks

Kuchta: Podařilo se nám zapracovat na defenzívě

Kuchta: Podařilo se nám zapracovat na defenzívěPohled z okna i na rtuť teploměru jasně vypovídá o tom, že fotbalový podzim je minulostí. Rozhodně to platí pro všechny mládežnické týmy FC Vysočina, tudíž vám budeme postupně nabízet hodnotící rozhovory s jednotlivými trenéry těchto mančaftů. Nyní je na řadě mladší dorost U17 a jeho kouč Petr Kuchta.

 

Váš tým po základní části skončil na 6. příčce se ziskem 36 bodů. Odpovídá toto umístění možnostem týmu?
Jsem přesvědčen, že ano. Získaných 36 bodů je na hranici možností tohoto týmu. V minulém ročníku soutěže U16 jsem sice s tímto ročníkem 2000 skončil na 4. příčce, ovšem i současnou 6. pozici považuji za solidní úspěch. Na 4. pozici nám po podzimu schází čtyři body, ke kterým jsme rozhodně měli blízko. Zápasy jsou velmi vyrovnané a některé z nich pro nás rozhodně mohly dopadnout bodově lépe. Možná jsme v minulém ročníku měli více štěstí. Své sehrála i marodka či dílčí posuny hráčů.

Na podzim pro nás bylo zásadní, abychom skončili nejhůře na 9. pozici tabulky a získali jsme tak možnost sehrát 16 kvalitních jarních duelů proti týmům na naší úrovni. Jsme rád, že se nám to podařilo. Nakonec k proniknutí do TOP skupiny naší soutěže stačilo získat jen 29 bodů.

Je výhodou, že jste s tímto týmem už od léta 2015 a dobře jste ho tudíž znal?
To rozhodně. Když jsem tým před půldruhým rokem převzal, tak půl roku trvalo, než jsem se s mančaftem sžil a kluky blíže poznal povahově. Dvouletý cyklus u jednoho ročníku vidím jako optimální. Napomáhá tomu, aby u hráčů nastal výkonnostní posun.

Jaký máte cíl pro jaro?
Věřím, že budeme schopní zabojovat o vyšší tabulkové postavení. Hodně samozřejmě bude záležet na změnách v kádru a případných zimních posunech do vyšší kategorie, které by stávající mančaft mohly oslabit. Pak by to bylo složitější.

Jaký podzimní duel se týmu povedl? Kdy jste naopak nemohl být spokojen?
Měřítko pro mne představují duely s týmy z horní poloviny tabulky. Potěšilo mne domácí utkání se Sigmou Olomouc, které sice skončilo 1:1, ale po poločase jsme měli vést 3:0. Povedlo se nám i utkání s Brnem, v němž jsme zvítězili 3:1. To byl výborný zápas po všech stránkách. Spokojen mohu být i s tím, jak jsme do remízového konce dovedli velmi náročný duel ve Zlíně. Naopak bych z hlavy chtěl vymazat domácí duel s Frýdkem-Místkem, kdy jsme gól na 1:2 inkasovali minutu před koncem. Zbytečná byla i remíza ve Vítkovicích, kde jsme měli jasně vyhrát. To je právě těch 5 chybějících bodů, které by nás tabulkou posunuly vzhůru.

K zápasům tradičně nastupujete s úzkým kádrem. Tento přístup Vám vyhovuje?
Kádr jsme v létě měli širší, ale řadu hráčů jsme uvolnili na hostování do nižších soutěží, aby měli pravidelné herní vytížení. Osobně jsem raději, když pracuji s menším počtem perspektivních hráčů, kteří v každém utkání dostávají takovou porci minut, která napomůže jejich fotbalového růstu.

Co bylo předností týmu?
Podařilo se nám zapracovat na defenzívě, když jsme byli třetím nejlepším týmem z hlediska obdržených branek. Ještě před půldruhým rokem měl tento týmem s obranou velké problémy, ale postupně se defenzívu podařilo vhodně sestavit. Ofenzíva byla též dobrá, ale dopláceli jsme na velké množství neproměněných šancí. Především mne ale těší náš týmový a houževnatý projev, kdy kluci jdou za výhrou. V kádru jsou osobnosti a tahouni, kteří neradi prohrávají.

Kteří fotbalisté náleželi k oporám týmu?
Těžko se mi tento aspekt hodnotí. Fotbal je především týmová hra a my se po celou sezónu o velmi dobré týmové výkony opíráme. Přitom se samozřejmě žádný z hráčů nevyvaruje herních výkyvů. Všichni vědí, že musí pracovat na odstranění svých individuálních nedostatků. Přesto bych ale některé hráče chtěl vyzdvihnout. V ofenzívě byl velmi platný útočník Radek Křivánek, který se dostával do šancí, dával branky a má před sebou dobrou fotbalovou budoucnost. Důležitým hráčem záložní řady byl Jakub Pavlas, který je velkým jihlavským srdcařem a bojovníkem, který na hřišti vždy nechá úplně všechno. Z obrany je na místě upozornit na Tomáše Svobodu, který v našem klubu vyrostl od malička a podává spolehlivé výkony.

Hráčské statistiky za podzim 2016:

Vstřelené branky: 11 - Křivánek, 8 - Svoboda Tomáš, 7 - Pavlas, 6 - Lokvenc, 4 - Točík, Vrba, 2 - Mikuška, Malata, Crha, Šmíd, 1 - Koudela, Mlejnek

Odehrané minuty: 1.430 – Crha, 1.405 - Křivánek, 1.315 - Koudela, 1.295 - Svoboda Tomáš, 1.240 - Pavlas, 1.074 - Lokvenc, 1.025 - Vrba, 942 - Čapek, 921 - Šmíd, 880 - Mikuška, 840 - Točík, 800 - Jágrik, 560 - Lancman, 535 - Procházka, 400 - Lát, 331 - Mlejnek, 240 – Vraspír, 143 - Malata Mirek, 76 - Honzl,

 
Aktuálně

Stopeři Adam Hink a Matyáš Hnízdil u remízy U15 s Maďarskem

Reprezentace U15 dnes odehrála druhé listopadové přípravné utkání s Maďarskem. Po úterní výhře 2:0 tentokrát svěřenci trenéra Karla Havlíčka remizovali 1:1. V základě sestavě Česka nastoupili jihlavští stopeři Adam Hink a Matyáš Hnízdil. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2023 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu