03.07.2013, Miroslav Fuks

Kuchta: Uplynulý ročník se nám velmi vydařil

Kuchta: Uplynulý ročník se nám velmi vydařilNejlepším vysvědčením se z dorosteneckých týmů FC Vysočina může za uplynulý fotbalový ročník pyšnit mladší dorost U16. Ten v Moravskoslezské lize obsadil 2. příčku, když za sebou se ziskem 70 bodů nechal i Baník, Slovácko, Zlín či Brno. Trenér Petr Kuchta může sezónu hodnotit jedině příznivě.

 

„Sezóna se nám skutečně vydařila a celé mužstvo za její průběh zaslouží pochvalu. Pracoval jsem s dobrým kolektivem, který táhl za jeden provaz a v každém zápase šel za výhrou. Tomu nakonec odpovídali i výsledky v soutěži, kdy jsme skončili na druhém místě za Sigmou Olomouc, která získala pouze o jediný bod více. Mezi opory mančaftu náleželi Vedral, Novotný a střelec Liška, který zaznamenal 28 branek,“ řekl k hodnocení skončeného ročníku trenér Petr Kuchta.

Toho těšila výsledky a předvedená hra proti celkům, s nimiž se jihlavští mladíci budou zanedlouho střetávat v celostátní dorostenecké extralize: „Až na Brno, s nímž jsme získali jediný bod, máme s ostatními špičkovými moravskými týmy příznivou bilanci. Se Sigmou jsme dvakrát remizovali, když jsme na jaře inkasovali zbytečnou vyrovnávací branku tři minuty před koncem zápasu. Slovácko jsme vždy porazili, proti Zlínu jsme uhráli 4 body a proti Baníku Ostrava byla bilance vzájemných zápasů vyrovnaná,“ rekapituloval důležitou bilanci Kuchta.

A v jakých zápasech byl naopak nespokojen? „Celkem jsme prohráli jen čtyřikrát – doma s Opavou, v Ostravě, v Brně a první prohra v sezóně přišla překvapivě v dubnu doma proti Prostějovu. Vyloženě se nám nepovedl domácí duel s Opavou (3:4) a výkon podle mých představ jsme nepodali ani ve Znojmě, kde jsme soupeře podcenili a pouze jsme remizovali.“

Hráčské statistiky U16

Odehrané minuty: 32 - Novotný, Vitásek, 31 - Kolčava, Čermák, Vedral, Sargsyan, 30 - Horký, Liška, 28 - Ločárek, 21 - Šimončič, 20 - Pokorný,19 - Navrkal,17 - Pech, Parma, Bajer, 14 – Steinbauer, 10 – Diviš.

Vstřelené branky: 28 - Liška, 16 - Sargsyan, 14 - Šimončič, 13 - Vitásek, 9 - Kolčava, Pech, 7 - Bajer, 5 - Čermák, 4 - Novotný, Vedral, 3 - Klíma, 2 – Ločárek.

 
Aktuálně

Omluva

Teplé pivo, chybí klobásy, nepořádek na stadionu, zvýšené vstupné, fronty, nefunkční ozvučení. To je výčet chyb, které provázely první domácí utkání FC Vysočiny. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2022 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu