20.05.2012, Miroslav Fuks

Ladislav Novický obdržel Cenu města Jihlavy!

Ladislav Novický obdržel Cenu města Jihlavy!Dlouholetý trenér zejména mládežnických týmů Spartaku a později FC Vysočina Jihlava Ladislav Novický byl ve středu 16. května poctěn Cenou města Jihlavy. Toto významné ocenění obdržel za celoživotní trenérskou práci v oblasti fotbalu. Srdečně mu gratulujeme!

 

Ladislav Novický se od útlého věku se věnoval sportu - závodně hrál hokej a fotbal. Fotbalu nakonec dal přednost, stal jeho celoživotním koníčkem a také pracovní náplní. Jako hráč nastupoval za celek mužů TJ Spartak, větších úspěchů však dosáhl jako trenér ve stejném klubu. Vedl týmy přípravky, žáků, dorostu i dospělých a i v současné době se věnuje benjamínkům FC Vysočina. Pod jeho rukama prošla celá řada kvalitních fotbalistů, mnozí dosáhli nejen na ligový dres, ale objevili se i v reprezentačních výběrech. Mezi jeho největší týmové úspěchy lze zařadit postup do dorostenecké extraligy v ročníku 1994/95. Ladislav Novický v jihlavském klubu dlouhá léta působil jako správce stadiónu a později jako kustod. Nejen na fotbalovém hřišti mnohokrát dokázal duchapřítomně a rychle reagoval na vážné úrazy. Jeho pohotovost zachránila život několika mladým fotbalistům.

Předávání cen bylo součástí zahajovacího ceremoniálu festivalu Mahler Jihlava 2012, který proběhl v gotickém sále historické radnice, ceny předávali primátor Jaroslav Vymazal a náměstek primátora Rudolf Chloupek.

Ceny města Jihlavy uděluje Zastupitelstvo města Jihlavy. Náleží těm, kteří významným způsobem ovlivnili veřejné dění ve městě Jihlava, a to především v kultuře, vzdělání, sportu, podnikání, péči o životní prostředí a dalších oblastech veřejného života, případně se významně zasloužili o propagaci města Jihlavy v celostátním nebo mezinárodním měřítku. Cenu města Jihlavy tvoří pamětní list a věcné dary.
Doplňme, že jihlavští zastupitelé ceny dále udělili předsedkyni Klubu českých turistů Tesla Jihlava Miluši Bradové, občanskému sdružení Jihlavský havířský průvod, pořadateli kulturních akcí Karlu Paštykovi a hokejovému brankaři Miloši Podhorskému.

 
Aktuálně

Posilou Rajmund Mikuš, Jiří Klíma do Mladé Boleslavi

Letní kádr FC Vysočina hlásí další zajímavou posilu. Po Matúši Lackovi tým posílí slovenský ofenzivní záložník Rajmund Mikuš, který se může pochlubit velmi zajímavou produktivitou. Jihlavu naopak opouští odchovanec Jiří Klíma, jenž míří za ambicemi a rozvojem svého potenciálu do prvoligové Mladé Boleslavi. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2019 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu