20.05.2012, Miroslav Fuks

Ladislav Novický obdržel Cenu města Jihlavy!

Ladislav Novický obdržel Cenu města Jihlavy!Dlouholetý trenér zejména mládežnických týmů Spartaku a později FC Vysočina Jihlava Ladislav Novický byl ve středu 16. května poctěn Cenou města Jihlavy. Toto významné ocenění obdržel za celoživotní trenérskou práci v oblasti fotbalu. Srdečně mu gratulujeme!

 

Ladislav Novický se od útlého věku se věnoval sportu - závodně hrál hokej a fotbal. Fotbalu nakonec dal přednost, stal jeho celoživotním koníčkem a také pracovní náplní. Jako hráč nastupoval za celek mužů TJ Spartak, větších úspěchů však dosáhl jako trenér ve stejném klubu. Vedl týmy přípravky, žáků, dorostu i dospělých a i v současné době se věnuje benjamínkům FC Vysočina. Pod jeho rukama prošla celá řada kvalitních fotbalistů, mnozí dosáhli nejen na ligový dres, ale objevili se i v reprezentačních výběrech. Mezi jeho největší týmové úspěchy lze zařadit postup do dorostenecké extraligy v ročníku 1994/95. Ladislav Novický v jihlavském klubu dlouhá léta působil jako správce stadiónu a později jako kustod. Nejen na fotbalovém hřišti mnohokrát dokázal duchapřítomně a rychle reagoval na vážné úrazy. Jeho pohotovost zachránila život několika mladým fotbalistům.

Předávání cen bylo součástí zahajovacího ceremoniálu festivalu Mahler Jihlava 2012, který proběhl v gotickém sále historické radnice, ceny předávali primátor Jaroslav Vymazal a náměstek primátora Rudolf Chloupek.

Ceny města Jihlavy uděluje Zastupitelstvo města Jihlavy. Náleží těm, kteří významným způsobem ovlivnili veřejné dění ve městě Jihlava, a to především v kultuře, vzdělání, sportu, podnikání, péči o životní prostředí a dalších oblastech veřejného života, případně se významně zasloužili o propagaci města Jihlavy v celostátním nebo mezinárodním měřítku. Cenu města Jihlavy tvoří pamětní list a věcné dary.
Doplňme, že jihlavští zastupitelé ceny dále udělili předsedkyni Klubu českých turistů Tesla Jihlava Miluši Bradové, občanskému sdružení Jihlavský havířský průvod, pořadateli kulturních akcí Karlu Paštykovi a hokejovému brankaři Miloši Podhorskému.

 
Aktuálně

Kameník: Jsme přesvědčení, že kádr je konkurenceschopný

Už třetí týden probíhá letní dril fotbalistů FC Vysočina. Na její průběh, hodnocení odehraných duelů, odchovance v přípravě či nové tváře v kádru jsme se zeptali osoby nejpovolanější – kouče Jana Kameníka. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2022 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu