02.12.2018, Miroslav Fuks

Libor Smejkal: Kluci na sobě musí ještě více pracovat

Libor Smejkal: Kluci na sobě musí ještě více pracovatDorostenecký tým U16 své podzimní boje sváděl po boku „béčka“ staršího dorostu v třetí nejvyšší soutěži - Moravskoslezské divizi. A vedl si proti věkově starším a fyzicky vyspělejším týmům velmi dobře, když v patnáctičlenné tabulce obsadil 3. příčku se ziskem 31 bodů. Skončil tak za Znojmem a dominantní Spartou Brno.

 

Trenéra Libora Smejkala jsme oslovili s žádostí o zhodnocení podzimního vystoupení jeho týmu.
Většinu zápasů jsme zvládli po herní i výsledkové stránce, ale ve hře bych samozřejmě našel i nedostatky. Na mysli mám například osobní souboje, komunikaci, dostupování hráčů, větší zapojení hráčů do útočné fáze. Když jsme mužstvo přebírali, tak musím za tu dobu hráče pochválit, že udělali kus práce. Hlavně směrem do defenzivy. Během podzimní sezóny jsme absolvovali 4 přípravná utkání (doma/venku) proti Českým Budějovicím a Zbrojovce Brno. Tyto zápasy byly ukazatelem toho, jestli se hráči posouvají směrem nahoru nebo musíme více přidat. Osobně si myslím, že kluci v sobě skrytý talent mají, ale musí na sobě ještě více pracovat, tak aby se výrazněji rozvíjeli.

Odpovídá dosažené umístění možnostem týmu?
Těžko říci, protože se nekoukám tolik na umístění týmu, ale hlavně na rozvoj hráčů. Do budoucna chci, aby se co nejvíce kluků prosazovalo v dorostenecké lize, a hlavně tuto soutěž bez problému zvládli. V divizi nás po všech stránkách přehrála jenom Sparta Brno, kde mají somaticky mnohem vyspělejší hráče.

Jaká je kvalita divizní soutěže? Uvítal byste případný posun výběru U16 do Moravskoslezské ligy?
Zápasy byly jak na houpačce, protože jsme hráli s týmy, které nedosahovaly naší úrovně, a na konečném výsledku to bylo znát. Pak se ale našly i týmy, které se snažily o bránění v hlubokém obranném bloku a spoléhaly na rychlé protiútoky. To nám někdy dělalo problémy, protože jsme si nedokázali s jejich defenzívou poradit. Před začátkem sezóny jsem si říkal, že pro tento tým je asi dostačující Divize, ale díky prověrkám s ligovými týmy jsem usoudil, že by byla rozhodně lepší Moravskoslezská liga, kde by byl každý zápas pro nás těžký a hráči se přitom více rozvíjeli. V této soutěži se od nás naopak spíše čeká, že dominance bude v každém zápase na naší straně.

Který podzimní duel se vám nejlépe vydařil a naopak?
Po výsledkové stránce jsme hodně zápasů zvládli, ale po herní stránce bych chtěl vyzdvihnout hlavně duely proti Líšni, Znojmu a FŠ Třebíč. Naopak jsme podali špatný výkon proti Spartě Brno, Kohoutovicím a Humpolci.

Chtěl byste podzimní výkony některých hráčů vyzdvihnout?
Za náš tým nastoupilo 30 hráčů. Byli to hráči z U17, ze starších žáků U15 a samozřejmě převážně z naší kategorie. Chtěl bych vyzdvihnout mladíčky ze starších žáků, kteří náš tým vždy herně zvedli a byli přínosem. Mohl bych zde rozepsat více hráčů, ale v jiných zápasech se ukázali i jiní kluci, kteří předvedli velice dobrý výkony. Na závěr bych chtěl poděkovat všem trenérům za dobrou spolupráci během posunů hráčů.

Hráčské statistiky za podzim

Odehrané zápasy: 14 – Bulička, Homolka, Jiřík, 13 – Krejčí, Miška, Pekárek, Vodička, 12 – Folejtar, Homola, M. Smejkal, 11 – Vítek, 10 – Křehlík, Vlček, 8 – Jiroušek, 6 – Pospíchal, Vrána, 5 – Novotný, 2 – Janota, Wiederlechner, Luňáček, Zástěra, Panský, T. Smejkal, L. Fila, 1 – Krajčo, Pech, Došek, Šimon.

Odehrané minuty: 991 – Jiřík, 940 – Homola, 915 – Vodička, 895 – Miška, 886 – Bulička, 870 – Pekárek, 795 – Krejčí, 763 – Vítek, 680 – Folejtar, 678 – Vlček, 628 – Homolka, 522 – M. Smejkal, 458 – Jiroušek, 399 – Křehlík, 383 – Novotný, 381 – Pospíchal, 290 – Vrána, 141 – Janota, 120 – Luňáček, 114 – Panský, 100 – Zástěra, T. Smejkal, 80 – Krajčo, Šimon, 70 – L. Fila, 45 – Wiederlechner, 40 – Došek, 12 – Pech.

Vstřelené branky: 14 – Miška, 9 – Bulička, Vítek, 5 – Homola, Homolka, 4 – Pekárek, Jiroušek, 3 – Janota, Jiřík, 2 – Křehlík, Vodička, 1 – Folejtar, Novotný, Pospíchal, Luňáček, L. Fila.

Asistence: 9 – Miška, 6 – Vítek, 5 – Bulička, 4 – Homolka, Křehlík, 3 – Homola, Jiřík, Krejčí, Jiroušek, 2 – Folejtar, Novotný, Vodička, Panský, 1 – Jiřík, Pekárek, Pospíchal, M. Smejkal, Luňáček.

Sestřih podzimní branek ZDE


 
Aktuálně

Vysočina po zásluze porazila juniorku Slavie Praha

Fotbalová Vysočina drží v zimní přípravě nadále neporazitelnost. Proti druholigové juniorce Slavie Praha byla lepším celkem a zejména v první půli si vypracovala řadu příležitostí, které však zůstaly nevyužity. Pod vítězství 2:1 (1:1) se brankami podepsali oba útočníci Justin Araujo-Wilson a Mame Alassane Tall. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2023 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu