29.09.2007, Miroslav Fuks

Marko: „Hráči velmi dobře pochopili náš taktický záměr“

Marko: „Hráči velmi dobře pochopili náš taktický záměr“Trenér Karol Marko se v Hlučíně dočkal prvního vítězství na lavičce FC Vysočina a po skončení duelu neskrýval svoji spokojenost: „Musím říci, že hráči velmi dobře pochopili náš taktický záměr a dokázali, že jsou schopní se přizpůsobit různých herních schématům a taktickým variantám. Využili jsme pomalé domácí obrany a využívali jsme rychlých kontrů."

 
Navíc nám velmi dobře vyšel vstup do utkání, který sebevědomé domácí nepochybně dost zmrazil. Na naše brejkové góly Hlučín nedokázal odpovědět a po celý duel narážel na naši soustředěnou defenzívu s minimem chyb. Výhra je o to cennější, že bylo v závěru utkání znatelné, že nám při náročném programu posledních dnů docházely síly.

V sestavě jste provedl řadu změn…

Drga je zraněný a Cihlář měl problémy s kotníkem, které mu neumožnily odehrát celý duel. Troufám si říci, že jsme našim rozestavěním soupeře docela překvapili. Velmi dobrý výkon odehrál v roli podhrotového hráče Faldyna, který se v určitých momentech zápasu měnil se Simrem. Navíc pracoval pro celý tým a byl platný i při defenzivních standardkách.

Jak se vedlo ve středu zálohy Svitákovi?

Krom jednoho lajdáckého momentu podal skutečně velmi dobrý výkon.

A co k výkonu gólmana Macháčka?

Dostal šanci a vyšlo to. Když gólman udrží čisté konto, tak svůj tým určitě podrží. Nutno však dodat, že ho dosáhl v součinnosti s defenzívou celého týmu.

Výhra vám určitě dodá potřebný klid a sebevědomí do další přípravy…

Tři body jsou pro psychiku týmu strašně důležité. Mne navíc těší, že před sebou máme ničím nerušený tréninkový cyklus, ve kterém se budeme moci co nejlépe připravit na velmi těžkého domácího soupeře – Fulnek. Moc bych si přál, aby nám fanoušci dali šanci a přišli nás v pátek podpořit. Jejich hlasivky budeme proti zkušeného a kvalitnímu soupeři nesmírně potřebovat.

 
Související
Aktuálně

Aktuální komentář Lukáše Vaculíka

Přinášíme komentář Lukáše Vaculíka, sportovního ředitele a člena představenstva FC VYSOČINA JIHLAVA, a.s., k aktuálním tématům, která hýbou českým fotbalem. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu