21.05.2009, Miroslav Fuks

Marko: „Z 3. místa v tabulce můžeme jen získat“

Marko: „Z 3. místa v tabulce můžeme jen získat“Zápas v Sokolově. Duel, který může postupové šance FC Vysočina poslat do teoretických hlubin a nebo je též zajímavě oživit. Kouče Karola Marka jsme se zeptali, jak se jeho svěřenci na toto utkání připravují?

Lze říci, že úplně normálně. Určité věci jsme přesto v rámci tréninků změnili, poněvadž v koncovce soutěže je velmi důležitá psychická pohoda. Hráči do utkání půjdou uvolněně, s čistou hlavou a s vědomím, že jsou nyní na 3. místě tabulky a že vlastně nemají, co ztratit, a mohou jen získat.

Představuje pro vás dopolední výkop zápasu problém?

Rozhodně ne. Celý týden trénujeme od 10 hodin a navíc na místo utkání vyrazíme o den dříve.

Pojedete kompletní?

Ano. Po karetním trestu bude k dispozici Jan Štohanzl a fit je opět Pavel Mareš.

Co říci k sokolovskému týmu?

Ten je nyní v podobné roli, jako my před rokem. V soutěži už nehraje o záchranu či o postup, tudíž jeho hráči mohou produkovat uvolněný fotbal. A to je určitě velká devíza, neboť fotbalista si troufne na řešení, která by pod psychickým tlakem nevolil. Navíc Sokolov má velmi kvalitní tým s řadou zkušených hráčů. Jeho síla vzrůstá v domácím prostředí.