10.12.2015, Miroslav Fuks

Milan Bokša: V nárocích na hráče musíme přitvrdit

Milan Bokša: V nárocích na hráče musíme přitvrditMilan Bokša, sportovní manažer a hlavní trenér FC Vysočina, se dnes na stadiónu sešel s novináři, aby zhodnotil skončenou podzimní část a nastínil další záměry klubu v otázce doplnění kádru, podoby realizačního týmu či cílů na jaro. Přinášíme vám výběr jeho slov a více než pětačtyřiceti minutový videozáznam dnešní tiskovky.

 

Hodnocení podzimu?

Určitě nejsme spokojeni. Vstup do soutěže potvrdil naše obavy, které vzešly z výkonů a výsledků letní přípravy. V průběhu podzimu jsme prošli různými obdobími. Bohužel, konečná bilance této sezóny nenaplnila naše představy, které jsme měli s ohledem na výměnu trenéra. Věřili jsme, že se nám podaří dosáhnout ještě lepších výsledků. Na druhou stranu musím říct, že jsme alespoň položili dobrý základ k tomu, abychom mohli zvládnout jarní boje o záchranu v SYNOT lize.

Podoba realizační týmu?

Vedení klubu se touto důležitou otázkou nyní intenzivně zabývá a diskutuje o ní. Víme, že v tomto směru nesmíme udělat chybu. Je třeba postavit takový realizační tým, který nám zajistí úspěšný výsledek jarních bojů o záchranu.

Změny v kádru?

Neúspěšné podzimní sezóny se nám opakují, přitom se u mužstva za poslední dva roky vystřídaly prakticky čtyři realizační týmy pod vedením Petra Rady, Romana Kučery, Luďka Klusáčka a mého. V práci každého z těchto trenérských týmů naleznete chyby, které se pod neúspěchy podepsaly, i věci, které se podařily. Jeden společný jmenoval tu však je – zatím se radikálně sáhlo jen do složení realizačních týmů. Nabízí se tedy otázka, zda není na místě zodpovědně a objektivně zhodnotit kádr hráčů. Intenzivně nyní zvažujeme, kteří hráči by v kádru měli zůstat a kteří odejít. Musíme posoudit, kteří hráči už jsou za zenitem výkonnosti, a není u nich předpoklad jejich dalších zlepšování. Musíme zohlednit i to, abychom v kádru měli fotbalisty, kterým skutečně záleží na tom, aby se Vysočina udržela v SYNOT lize. Třetí důležitý aspekt představují vazby uvnitř mužstva a vztahy mezi hráči, které nepochybně mají významný vliv na výkony.

Uspokojení hráčů?

Díky péči celého klubu a plnění jeho závazků jsou někteří hráči v FC Vysočina hodně spokojení. Platí to už několik let. Pokud chceme porážet naše soupeře, tak musíme více, lépe a náročněji trénovat. Ne všem hráčům tato cesta vyhovuje. Přestože si opravdu nemůžeme stěžovat na jejich přístup k tréninku, tak s tím, jak se mění a zrychluje doba, musíme v nárocích na hráče přitvrdit. Co bylo včera, už prostě nestačí. Proto chceme angažovat hráče, kteří touží po tom, aby se výkonnostně zlepšili, svým charakterem pomohli bojovnému duchu týmu a v neposlední řadě chtěli více a náročněji trénovat.

Příchody?

Počítáme s příchodem čtyř či pěti nových fotbalistů, které jsme dlouhodobě sledovali a jejich výkonnost, potenciál a charakter jsme si ověřili v soutěžních zápasech. Už nyní mohu prezentovat, že s námi zahájí zimní přípravu čtyřiadvacetiletý makedonský levý obránce Yani Urdinov, kterého jsme v Jihlavě deset dní testovali. Mohu prezentovat i příchod dvaadvacetiletého středového záložníka Petra Hronka, jenž na podzim podával výborné výkony ve Vlašimi. Další směr, kterým se naše úvahy o posílení týmu ubírají, jsou kraje sestavy. S tím, jak se v průběhu podzimu změnila naše hra, bychom chtěli přivést klasické křídelní hráče, kteří napomůžou ke změně stylu hry mužstva. Zde máme v užším hledáčku tři fotbalisty, přičemž jedním z nich je náš odchovanec Robin Demeter. Jasno bude do začátku přípravy.

Junioři?

Kádr prvního týmu z juniorky doplní talentovaný útočník Jiří Klíma, jenž věkem ještě náleží do dorostenecké kategorie. V juniorce a starším dorostu však máme další hráče, kteří na sebe svými výkony upozorňují. Na mysli mám Šerého, Vitáska, Sargsyana a další šikovné mladíky.

Stopeři?

Otazník máme v otázce složení kádru stoperů. Angažování Urdinova nám může pomoci v tom, abychom Milana Mišůna mohli využít na postu stopera. Počítáme s tím, že v týmu zůstane stoper a pilíř obrany Jiří Krejčí, kterému smlouva končí k 30.6.2016. Zároveň teď intenzivně zvažujeme další působení stopera Ondry Šourka, který má v Jihlavě smlouvu jen do konce roku. Navíc zde jsou Petr Tlustý a Lukáš Kryštůfek.

Muris Mešanović a Jan Hanuš?

Prodloužení smlouvy s gólmanem Honzou Hanušem čeká na administrativní dotažení. Počítáme s tím, že útočník Muris Mešanović bude v Jihlavě působit i na jaře, přičemž nyní jednáme o prodloužení smlouvy, která mu vyprší k 30. červnu příštího roku. Věřím, že se brzy dočkáme podpisu nové smlouvy jak ze strany hráče, tak i jeho manažera.

Tomáš Kučera?

Na podzim jsme se přesvědčili, že Kučera naší hře scházel. Usilujeme o to, aby nás pro jaro posílil. Máme předběžný souhlas jak klubu, tak Tomáše. Jistotu však budeme mít až v momentě, kdy za nás skutečně nastoupí v zimní přípravě.

Haris Harba?

Harba má hostování v Trnavě do konce ledna 2016. Bohužel, Harisovo podzimní působení na Slovensku není v souladu s našimi představami o jeho výrazném herním vytížení a pravděpodobně nenaplnilo ani očekávání samotného hráče. V jeho případě nyní musíme vyčkat na stanovisko Trnavy, která má opci na jeho přestup. Může to mít vazbu i na případný nástup nového kouče v Trnavě.

 
Aktuálně

U19: Výhra s divizním Havl. Brodem

Jihlavský starší dorost dokázal porazit v posledním přípravném utkání divizní A-tým Havlíčkova Brodu 1:0 (0:0). Za domácí se již tradičně trefil útočník Tomáš Zimmermann. Jihlavské již v sobotu 2.3. čeká mistrovský zápas s konkurentem v tabulce Pardubicemi. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu