30.05.2007, Miroslav Fuks

Nová tráva dostala první zástřih

Nová tráva dostala první zástřihPouhý měsíc a půl po zahájení stavebních prací na vedlejší hrací ploše areálu FC Vysočina Jihlava se dnes nově zasazená tráva dočkala svého prvního zástřihu. Na úterý 12. června je pak naplánováno slavnostní otevření této travnaté plochy, která vznikla díky výrazné finanční podpory společnosti Automotive Lighting. Obnova hřiště proběhla zcela bez finanční podpory jeho vlastníka, kterým je město Jihlava.

 
„Dlouhodobě nás trápí nedostatek kvalitních tréninkových hřišť s přírodní trávou, na kterých bychom mohli hrát mistrovské zápasy žáků, dorostu či juniorky. Hlavní travnatou plochu v Jiráskově ulici není v ideálním stavu a proto se jí snažíme maximálně šetřit pro zápasy „A“ mužstva. Trávu v ulici Na Stoupách k zápasům využívají čtyři dorostenecké týmy a „béčko“ dospělých, ovšem v areálu často musí ustupovat potřebám atletických závodů. Za této situace pro naše čtyři žákovské týmy k mistrovským zápasům už několik let pronajímáme travnatá hřiště ve Stonařově a v Lukách nad Jihlavou. Právě rekonstrukce plochy v Jiráskově ulici, která získá rozměry pro republikové soutěže, nám tuto situaci výrazně zlepší,“ uvedl ředitel klubu Ing. Zdeněk Tulis. „Jsme velmi rádi, že jsme v tomto směru našli velké pochopení u společnosti Automotive Lighting, která tyto stavební práce z valné části zafinancovala jako dar městu a výraz své podpory výchovnému procesu mládeže z celého regionu. Za to jí rozhodně náleží obrovské poděkování všech malých i velkých fotbalistů. Zbývající prostředky jsme nalezli v rozpočtu našeho klubu.“

Hrací plocha bude mít rozměr 100 x 64 metrů a navíc bude disponovat třímetrovými výběhovými zónami po stranách a čtyřmetrovými za brankami. Údržbu intenzivně využívané trávy ulehčí již funkční systém automatického zavlažování. K novému trávníku bude v příštím týdnu z hlavního hřiště přesunuta starší časomíra a střídačky. Hřiště samozřejmě bude opatřeno i záchytnými sítěmi za brankami.
 
Aktuálně

Vojtěch Lampíř: Proti Chrudimi nasadíme dvě odlišné jedenáctky

Po úvodním letním tréninku a rozlosování nového ročníku je před námi další neklamný signál, že se ligový start neúprosně blíží – první letní přípravný duel. Fotbalisté FC Vysočina v něm na domácí půdě nastoupí proti druholigovému sokovi – MFK Chrudim. Duel proběhne na stadiónu v Jiráskově ulici v sobotu 22. června od 11:00 hodin. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu