24.05.2016, Miroslav Fuks

Patnáctý sportovní den se vydařil bez ohledu na počasí

Patnáctý sportovní den se vydařil bez ohledu na počasíUž patnáct let trvá spojení FC Vysočina se Základní školou speciální a Praktickou školou Jihlava, která vzdělává a rozvíjí žáky se středním a těžkým mentálním postižením, souběžným postižením více vadami a žáky s poruchou autistického spektra. Jihlavský klub tradičně poskytuje organizační a materiální záštitu pro sportovní den pro žáky této školy, které tentokrát doplnily děti ze ZŠ Větrný Jeníkov. Aktuální ročník se bez ohledu na rozmary počasí zdárně uskutečnil v úterý 24. května v areálu Na Stoupách.

 

Nemohla to být náhoda, protože intenzivní déšť ustal v momentě, kdy se účastníci sportovního klání chystali k úvodnímu nástupu. Proudy deště se samozřejmě spustily znovu, ovšem to už všichni účastníci dosportovali, byli nasvačení a na cestě domů. Hlavním iniciátorem a garantem akce je dlouhodobě trenér Josef Vrzáček. Ten ji zahájil společně s ředitelem klubu Zdeňkem Tulisem. Slovo si poté vzala i Zuzana Šimková, ředitelka Základní školy speciální a Praktické školy Jihlava.

Po úvodním rozcvičení se více než stovka dětí se svým doprovodem nadšeně vrhla do deseti pestrých disciplín. Ve všech případech platilo, že všichni závodníci ze sebe vydali všechny své síly a schopnosti. Za to jim právem náležel potlesk a ocenění všech přítomných. Příjemnou tečku pro všechny zúčastněné zajistila svačina. Sportovní hry proběhly v pohodové atmosféře za asistence fotbalistů juniorky a staršího dorostu FC Vysočina. S bezproblémovou organizací pomohli též žáci týmu U12 a zaměstnanci klubu.

Účastníci si ze sportovního dne odnesli nejen skvělé zážitky, ale i hromadu milých cen a dárečků. Sluší se dodat, že se tato chvályhodná akce uskutečnila s podporou supermarketu LIDL, firem Kostelecké uzeniny, COMON, DAFE-PLAST, PKS, Služby města Jihlavy, poradenské kanceláře My Plans, pojišťovny Basler, Hitrádia Vysočina a Rádia Jihlava. Reklamní potisk zajistili firmy pánů Buláka, Vyvadila a Kejnovského a přispěli též hráči týmu U12 s rodinami, členky facebookových skupin Háčkování pro radost a Dobrotety a další dárci. Všem náleží obrovský dík!

  • fotografie z vydařeného sportovního dne naleznete ZDE


 
Aktuálně

Kameník: Jsme přesvědčení, že kádr je konkurenceschopný

Už třetí týden probíhá letní dril fotbalistů FC Vysočina. Na její průběh, hodnocení odehraných duelů, odchovance v přípravě či nové tváře v kádru jsme se zeptali osoby nejpovolanější – kouče Jana Kameníka. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2022 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu