12.08.2006, iDnes.cz - Jan Salichov

Peteřík: Chtěl jsem si znovu zahrát druhou ligu

Peteřík: Chtěl jsem si znovu zahrát druhou liguJIHLAVA - Hrát druhou českou, nebo raději třetí švýcarskou fotbalovou ligu? Útočník Tomáš Peteřík má jasno. Jeho volba však může překvapit. Plzeňský odchovanec, který v Čechách naposledy působil v druholigových Pardubicích, se totiž letos v létě, po dvou letech strávených ve švýcarském celku FC Naters, rozhodl pro návrat domů.

 
"Jestli mě to táhlo do Čech? Nevím, spíš jsem si zase chtěl zahrát druhou ligu," říká nová posila jihlavských fotbalistů.

Svou roli v opětovném příchodu zpět do vlasti hrálo i pracovní povolení. "Neměl jsem žádnou možnost ho dostat. Proto jsem se vrátil," vysvětluje Peteřík.

V jihlavském klubu se zatím nový hráč cítí příjemně. "Líbí se mi tu. Byl jsem překvapený, jak to tady funguje," tvrdí Peteřík, jenž prý na podobnou úroveň z FC Naters nebyl zvyklý.

"To se nedá vůbec srovnat. Zatímco tam to bylo spíš amatérské, tady je to plně na profesionální úrovni," pochvaluje si útočník.

Ambiciózní klub z Vysočiny se navíc před letošní sezonou netají cílem na návrat do nejvyšší soutěže.

"Je to veliký cíl. A pro mě i veliká motivace dokázat, že můžu hrát první ligu," doufá Peteřík, jenž dosud v nejvyšší soutěži nastoupil pouze k pěti utkáním.

Prvním úkolem nového útočníka bude vybojovat si stálé místo v základní sestavě, poté by měl pravidelně pomáhat se střelbou branek. "Doufám, že se střelecky prosadím. Důležitější ale bude, když se nám podaří postoupit," dodává Peteřík.

 
Aktuálně
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2022 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu