21.07.2011, Miroslav Fuks

Pivarník: „Na Spartě jsme předvedli příliš improvizací“

Pivarník: „Na Spartě jsme předvedli příliš improvizací“Trenér Roman Pivarník bezprostředně po utkání na Letné hodnotil jeho průběh a výkon svých svěřenců: „Do utkání proti jednomu z nejlepších českých celků jsme chtěli přenést prvky, kterými se chceme prezentovat v mistrovských zápasech. Bohužel, v první půli jsme ze soupeře měli příliš velký respekt. Byli jsme dost svázaní a naši hru jsme nepraktikovali. Navíc jsme velmi brzy inkasovali první laciný gól z penalty. Podobně zbytečný byl i gól ze 40. minuty po standardní situaci. Naopak jsme my neproměnili velkou příležitost, kterou měl už ve 3. minutě Vaculík. Ve druhé části naše nervozita trochu opadla, dokázali jsme zakombinovat a dočkali jsme se i kontaktního gólu. Zápas jsme tak z výsledkového hlediska dotáhli do poměrně příznivého konce. Přesto jsme trochu zklamán, že jsme v utkání nebyli schopní naplňovat to, co nacvičujeme. Na můj vkus bylo v naší hře příliš mnoho improvizací.“

Pivarník se vyjádřil i k jihlavské hře na dva útočníky: „Sparta hrála systémem 4 – 1 – 4 – 1 a bývá zvykem, že slabší soupeřem se svým rozestavěním přizpůsobí favoritovi. My jsme to však neudělali, neboť jsme chtěli pokračovat v tom, co trénujeme, tedy 4 – 4 – 2. Měli jsme však problém ve hře dopředu, neboť jsme ztráceli velké množství míčů a ty se vracely před naši branku. Na konci jsme však viděli, že i v tomto rozestavení můžeme i proti Spartě odehrát vyrovnanou partii.

K zápasu se vyjádřil i střelec jediné jihlavské branky Petr Dolejš. Jeho zásah byl vůbec prvním, který kdy v historii FC Vysočina do sítě prvního celku Sparty vstřelil: „Na gólu měl velký podíl Tomáš Kučera, který mne výborně uvolnil. Já si míč posunul kličkou na levou stranu, trochu mi skočil, ale střela mi naštěstí vyšla. Jsem rád, že to vyšlo. Jen škoda, že jsme neskórovali už ve 3. minutě, kdy jsme neproměnili velkou šanci. Vzápětí jsme pak inkasovali z penalty. Zatím v přípravě dostáváme laciné branky.“

Velmi těžkou úlohu měli v zápase jihlavští stopeři v soubojích s kamerunským obrem Kweukem. Jak na ně bude vzpomínat Karol Karlík: „Na Spartě se nehraje každý den, byl to pro nás svátek. Konečný výsledek 2:1 pro nás není špatný. Myslím si však, že jsme ve druhém poločase měli na to, abychom remizovali. A Kweuke? Proti takovému hráči jsem v životě nehrál. Kopal jsem do něj „jak do stromu“, ale nelze ho faulovat, ustojí každý souboj. Pořádně jsme si to v obraně užili.“