01.12.2015, Miroslav Fuks

Podzimní hodnocení a bilance žákovských týmů

Podzimní hodnocení a bilance žákovských týmůPřinášíme vám statistiky jednotlivých žákovských mužstev, která působí v žákovských kategoriích Moravskoslezské ligy. Zároveň nabízíme stručná hodnocení ze strany trenérů daných mužstev.

 

U15 – Pavel Tvarůžek

MSL – TOP: 8. místo – 22 bodů

Hodnocení podzimní části: V podzimní části jsme podávali velmi nevyrovnané výkony. Dařilo se nám mnohem více na hřištích soupeřů, doma jsme bohužel na výkony z venku nedokázali navázat. Tým ukázal svoji sílu zejména v ofenzivě, v každém utkání jsme si dokázali vytvořit šance a být nebezbeční. Útočník Mirek Malata patří mezi nejlepší střelce celé soutěže. Trápí nás ovšem obranná fáze, neboť 41 obdržených branek v 17 utkáních je hrozně moc. Zde vidím největší problém týmu.

Pozitivem je, že výkonnost většiny hráčů šla v průběhu podzimu nahoru. Kluci zlepšili přístup k tréninku, pomohli nám příchody nových hráčů a také otevření Regionální fotbalové akademie Vysočina, která zkvalitnila nejen celý tréninkový proces, ale také umožnila všem hráčům nadstandardní zajištění v oblasti stravování, regenerace, lékařské péče a péče psychologa. V tomto chci poděkovat zejména vedoucímu akademie Honzovi Kameníkovi, který svými poznatky a zkušenostmi výrazně přispěl k výkonnostnímu růstu týmu.

Splnily výkony týmu očekávání? Do sezóny jsme vstupovali s obavami. Výsledky z loňské sezóny i nepřesvědčivé výkony na červnové Letní olympiádě dětí a mládeže v Plzni, kde osu týmu výběru KFS Vysočina tvořili právě hráči našeho týmu, nás pasovaly spíše do bojů o spodní příčky. Konečné 8. místo po podzimní části tedy asi odpovídá současné výkonnosti týmu. V jarní části ovšem všichni věříme ve zlepšení.

Nejvydařenější zápas podzimu: Velmi dobré výkony jsme předvedli při venkovních utkáních na Zbrojovce Brno, Baníku Ostrava a 1. FC Slovácko.

Nejhorší zápas podzimu: Nedařilo se nám na domácím hřišti, kde jsme dokázali pouze dvakrát zvítězit.

Nejlepší hráči podzimu: Kvalitní výkony v průběhu sezóny podávali Mirek a Marek Malatovi, Pavel Mikuška, Vašek Havlín a Filip Vošmera. Ve druhé části podzimu se k nim ještě přidali Karel Pojezný a brankář Adrian Doležal.

Přehled střelců branek za podzim: 15 – Malata Mirek, 6 – Havlín, 4 – Pojezný, Vošmera, 2 – Peca, Šrámek, 1 – Časta, Mikuška, Rek, Trnka Lukáš, Trnka Michal.

Přehled počtu odehraných zápasů za podzim: 17 – Časta, Nováček, Pojezný, Vošmera, 16 – Malata Marek, Mikuška, 15 – Malata Mirek, 14 – Doležal, Havlín, Rek, Ritter, Šrámek, 13 – Peca, Vácha, 11 – Fousek, Trnka Lukáš, 6 – Trnka Michal, 4 – Růžička, 2 – Havel.

U14 – Ivan Čermák

MSL – TOP: 4. místo – 29 bodů

Hodnocení podzimní části: Ročník 2002 v předchozích sezónách dosáhl řady úspěchů a kvalitní výkony dokázal přenést i po přesunu do kategorie starších žáku. Během podzimní části se zároveň seznamoval s fotbalem na velkém hřišti. Hráči dostali prostor v sedmnácti těžkých, ale vyrovnaných utkáních TOP skupiny Moravskoslezské ligy. Duely zvládli až na menší výpadky velmi dobře.

Splnily výkony týmu očekávání? Týmový výkon pro nás v této fázi není tak podstatný. V tomto ohledu tým určitě splnil očekávání, kluci vždy hráli nadoraz s touhou pokaždé zvítězit. Pro nás je ale v tuto chvíli důležitý individuální výkon, zejména pak přenos naučených věcí z tréninků do utkání. Musím říct, že tento aspekt se nám podařilo naplnit.

Nejvydařenější zápas podzimu: Patří sem určitě více utkání, ale velmi zajímavé duely jsme sehráli v Olomouci (1:1) a na Zbrojovce Brno (1:1).

Nejhorší zápas podzimu: Méně vydařené byly z naší strany zápasy se Slováckem, v nichž jsme dvakrát prohráli 1:0.

Nejlepší hráči podzimu: Ondřej Mastný, Martin Fila a Adam Šimon.

Přehled střelců branek za podzim: 10 – Hlaváč, 9 – Jiránek, Savi, 3 – Ritter, 2 – Skalický, Šimon, Zástěra, 1 – Luňáček, Nehyba

Přehled počtu odehraných zápasů za podzim: 17 – Doležal, Fila, Hlaváč, Jiránek, Mastný, Savi, Vacek, Zástěra, 16 – Šimon, Skalický, 15 – Nehyba, 14 – Luňáček, Maršík, 12 – Smejkal, 11 – Švoma, 10 – Prchal, 8 – Prchal, Pavlík, 3 – Ritter.

U13 – Michal Vejmelka

MSL – jih: 8. místo – 21 bodů

Splnily výkony týmu očekávání? V podzimní části sezony se výkonnost našeho mužstva zlepšovala. Ve většině zápasů jsme podali dobrý herní výkon, i když se nám nepodařilo vždy vyhrát. Dovednosti, které se učíme na tréninku, se snažíme přenášet do zápasů. Bohužel jsme v utkáních s výkonnostně silnějšími týmy nedokázali udržet naši herní kvalitu a soupeřů jsme se zbytečně obávali. Vnímal jsem hlavně psychický blok.

Nejvydařenější zápas podzimu: Nejlepší výkony podzimu jsme paradoxně podali v duelech, které jsme oba prohráli. Šlo o zápasy proti Znojmu (4:6) a Slovácku (7:17).

Nejhorší zápas podzimu: Nejméně vydařený zápas jsme sehráli ve Vyškově, i když jsme jej vyhráli 9:7.

Nejlepší hráči podzimu: V abecedním pořadí bych takto označil Dominika Homolu, Adama Krejčího, Jakuba Novotného a Jana Vítka.

Přehled střelců branek za podzim: 31 - Homolka, 21 - Vítek, 16 - Krejčí, 13 - Pekárek, 12 - Fila, 8 - Jiroušek, Sekan, 7 - Homola, Smejkal, Wiederlechner, 5 - Folejtar, Valenta, 4 - Dohnal, Přidal, 3 - Novotný J., 2 - Habermann, Tůma, 1 - Fukal, Fuks, Novotný D., Pospíchal.

Přehled počtu odehraných zápasů za podzim: 13 - Fila, Fukal, Homolka, Jiroušek, Novotný J., Pekárek, Pospíchal, Sekan, Smejkal, Tůma, 12 - Habermann, Homola, Valenta, 11 - Dohnal, Folejtar, Krejčí, Vítek, Wiederlechner, 10 – Fuks, 9 - Novotný D., Přidal

U12 – Svatopluk Veroněk

MSL – jih: 7. místo – 22 bodů

Hodnocení podzimní části: S průběhem podzimní části jsme spokojeni, protože kluci se poctivým přístupem k tréninkům a zápasům dokázali dobře vypořádat s přechodem z přípravkové kategorie do kategorie mladších žáků hrajících soutěž SCM. Tento přechod pro ně nebyl jednoduchý, protože  se museli rychle vyrovnat s tvrdou realitou přípravných a mistrovských zápasů.

Splnily výkony týmu očekávání? Nevím, jestli jsme splnili očekávání, ale podle reakce rodičů bych řekl, že jsme obstáli se ctí.

Nejvydařenější zápas podzimu: Podle pozitivní reakce rodičů bych považoval za nejvydařenější zápas podzimu zápas se Slováckem, ve kterém jsme sice o gól prohráli, ale to nemění nic na tom, že kluci předvedli kvalitní výkon podložený 17 góly v brance Slovácka.

Nejhorší zápas podzimu: Za vyloženě nejhorší zápas podzimu nepovažuji ani jeden zápas, protože kluci ani jeden z nich nevypustili a bojovali do konce každého utkání.

Nejlepší hráči podzimu: Stanislav Zacha, Dominik Farka, Tadeáš Smejkal a Daniel Raus.

Přehled střelců branek za podzim: 27 - Farka, 21 - Křivánek, 15 - Maršík, 10 - Smejkal, 9 - Bíbr, 7 - Raus, 5 - Kadlec, Zacha, Vaníček, Jonáš, 3 - Pavlíček, 2 - Habermann, Hartmann, Vališ, Čáp, 1 – Kokeš.

Přehled počtu odehraných zápasů za podzim: 13 - Bíbr, Farka, Hartmann, Zdvihal, Čáp, Kovář, Kokeš, Pavlíček, Zacha, Jonáš, 12 - Raus, Habermann, Křivánek, Vališ, 11 - Vaníček, Kadlec, Bruna, Maršík, Jirků, 8 - Smejkal, Vácha, 5 - Vácha, 2 - Bulva

 
Aktuálně

Vysočinu pro jaro posílí Landing Sagna, Lukáš Fila do Mladé Boleslavi

V poslední den zimního přestupového termínu hlásí kádr FC Vysočina dvě novinky. Posilou pro jarní boje se stává senegalský útočník Landing Sagna, jenž přichází na hostování z Košic. Naopak byl definitivně zpečetěn přestup dvacetiletého křídelníka Lukáše Fily do Mladé Boleslavi. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu