21.09.2016, Redakce

Představujeme partnery FCV: POSPÍCHAL ČALOUNĚNÝ NÁBYTEK CZ a.s.

Představujeme partnery FCV: POSPÍCHAL ČALOUNĚNÝ NÁBYTEK CZ a.s.Firma POSPÍCHAL ČALOUNĚNÝ NÁBYTEK CZ a.s. vyrostla ze skromných počátků v roce 1992 mezi největší výrobce čalouněného nábytku v České republice. Firma, jejíž sídlo naleznete v Hladově, již řadu let náleží mezi reklamní partnery a podporovatele FC Vysočina. Velký dík za to náleží panu Ladislavu Pospíchalovi, zakladateli a předsedovi představenstva firmy, kterého jsme oslovili s žádostí o představení jeho podnikatelských aktivit. Ty se dnes neorientují výhradně na nábytkářský průmysl.

 

Jaká je historie značky POSPÍCHAL ČALOUNĚNÝ NÁBYTEK CZ? Kdy jste své podnikání v Hladově nastartoval?
V roce 1992 jsem v Hladově založil firmu Ladislav Pospíchal – Truhlářství a začal jsem vyrábět dřevěné kostry čalouněného nábytku pro přední české nábytkáře. Brzy potom byla vybudována i čalounická dílna, kde začala produkce vlastních čalouněných sedacích souprav, pohovek, křesel a lůžek.

Co představuje nosnou náplň vaší výroby? Na jaký sortiment se zaměřujete?
Již od počátku je filozofií firmy obsáhnout výrobu čalouněného nábytku od pořezu kulatiny, přes výrobu dřevěné kostry a ostatních dřevěných částí až po kompletní čalounění a dodávku zákazníkům po celé České republice. Postupem času byl vybudován a rozvíjí se sortiment sedacích souprav, křesel a čalouněných lůžek vlastní značky.

Co považujete za mezníky vývoje firmy? Jak důležitá pro rozvoj firmy byla investice do nových výrobních hal a administrativního zázemí?
V roce 2007 došlo k transformaci na akciovou společnost POSPÍCHAL ČALOUNĚNÝ NÁBYTEK CZ.a.s. Během roku 2013 prošla výroba významným rozšířením díky výstavbě nových výrobních a skladovacích hal  pro čalounickou výrobu, nového zázemí pro zaměstnance i administrativu. Stávající haly byly kompletně modernizovány a dostatečný prostor v nich má truhlářský provoz.

Jaký je roční obrat firmy Nábytek Pospíchal? Kolik pracovníků zaměstnáváte?
Roční obrat firmy se pohybuje kolem 70 mil. Kč. V současnosti máme okolo 100 zaměstnanců.

Do kterých řetězců své výrobky dodáváte? Kde mohou zákazníky vaše výrobky zakoupit?
V České republice dodáváme v současnosti  asi do 150 prodejen nábytku, v Německu pak do řetězců jako Höffner, Finke, Porta a dalších.

V posledních letech v rámci svých podnikatelských aktivit spojuje zdánlivě neslučitelné – nábytek a pivo. Kde hledat kořeny ve Vašem záměru vybudovat ve Vašem výrobním areálu minipivovar?
Velmi kvalitní pramenitá voda ze studny v areálu firmy mne vedla k nápadu navázat na tradici vaření piva a vybudovat vlastní rodinný pivovar. Od srpna 2015  tak v areálu v Hladově vyrábíme nejen čalouněný nábytek, ale vaříme i vlastní pivo. Roční kapacita pivovaru je 3.500 hektolitrů piva s možností rozšíření až na 20.000 hektolitrů. Při výrobě používáme výhradně žatecké chmely a nejlepší český slad. Pivo je nefiltrované a nepasterizované, čímž si zachová ty nejlepší chuťové vlastnosti. Od července 2016 pak nabízíme i filtrované pivo.

Jak vnímáte podporu FC Vysočina?
FC Vysočina vnímám jako významného reklamního partnera a jsem rád, že mohu touto formou podpořit místní sportovní klub.

Belina křeslo

Sedací souprava Betty s polštáři

 
Aktuálně

S Josefem Morkusem nejen o přerušení Moravskoslezských fotbalových soutěží

Nouzový stav a další zpřísnění opatřením ohledně druhé vlny pandemie koronaviru vedlo k očekávanému nemilému rozhodnutí. Na Moravě a Slezsku byly přerušeny a do jara odloženy veškeré soutěže od dospělých po přípravky. Nejen o aktuální situaci jsme hovořili s Josefem Morkusem, manažerem Fotbalového klubu mládeže Vysočina Jihlava. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu