08.06.2010, Miroslav Fuks

Proběhl Sportovní den pro mentálně a tělesně postižené děti

Proběhl Sportovní den pro mentálně a tělesně postižené dětiPod patronací FC Vysočina dnes v areálu v ulici Na Stoupách proběhl již 9. ročník Sportovního dne pro mentálně a tělesně postižené děti. Jeho aktéry opět byly děti ze sportovních oddílů Kamínek a Ježci při Pomocné škole pro žáky s více vadami sídlící Jihlavě v Březinově ulici. Stejně jako před rokem se k nim připojily i děti ze sousední mateřské školy. Rekordních 80 dětí nadšeně soutěžilo v šesti disciplínách, při kterých jim asistovali fotbalisté FC Vysočina.

 

Hlavním iniciátorem a garantem tohoto jedinečného sportovního dne je trenér Josef Vrzáček, který už nyní nosí v hlavě možná vylepšení příštího jubilejního 10. ročníku akce. Tradičně mu pomáhají zaměstnanci a hráči. V letošním roce to byli Robert Caha, Petr Tulis, Vladimír Peška, Vojtěch Šandera, Petr Filip, Pavel Benda, Michal Naniáš, Jan Kopic, Jan Leligdon, Luboš Morkus a Zdeněk Kučera. Při střelbě na branku se mezi tři tyče postavil i bývalý prvoligový gólman a ředitel klubu Ing. Zdeněk Tulis.

Po úvodním rozcvičení se nedočkaví sportovci vrhli na jednotlivé disciplíny. Ve všech případech platilo, že všichni závodníci ze sebe vydali všechny své síly a schopnosti. Za to jim právem náležel potlesk a ocenění všech přítomných. Příjemné dopoledne v pohodové atmosféře plné sportování umocnilo krásné slunečné počasí.

Sluší se dodat, že se tato chvályhodná akce uskutečnila s podporou firem COMON, DAFE - PLAST, Řeznictví Mareček v Třešti a LAPEK. Finančně přispěli hráči obou dospělých týmů FC Vysočina.

Fotografie z vydařené akce naleznete ZDE.

 
Aktuálně

U17: Domácí prohra s vedoucím týmem soutěže

Jihlavský mladší dorost neuspěl na domácí půdě s pražskou Slavií po výsledku 0:5 (0:3) a stále tak čeká na první body do tabulky z domácího prostředí. Za domácí tým nastoupil teprve 14letý Tobiáš Ritter. Vysočina se tak nachází i po 9. kole na posledním místě tabulky. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2023 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu