22.05.2018, Miroslav Fuks

Proběhl parádní sportovní den pro handicapované děti!

Proběhl parádní sportovní den pro handicapované děti!Úžasných sedmnáct let trvá spojení FC Vysočina se Základní školou speciální a Praktickou školou Jihlava. Ta vzdělává a rozvíjí žáky se středním a těžkým mentálním postižením, souběžným postižením více vadami a žáky s poruchou autistického spektra. Jihlavský klub tradičně poskytuje organizační a materiální záštitu pro sportovní den pro žáky této školy, které znovu doplnily děti ze ZŠ Kamenice a z jihlavské MŠ Březinova. Aktuální ročník se uskutečnil v úterý 22. května v areálu Na Stoupách.

 

A vydařil se parádně! Sportovní den zahájil marketingový manažer klubu Miroslav Fuks, který poté předal slovo řediteli klubu Janu Staňkovi a následně i Zuzaně Šimkové, ředitelce Základní školy speciální a Praktické školy Jihlava. Ta vzápětí převzala hned tři dary v podobě finanční podpory ze strany Nadace Jindřicha a Ičky Waldesových a firem a KOSYKA a Vodárenská akciová společnost.

Po úvodním rozcvičení se 140 dětí se svým doprovodem nadšeně vrhlo do deseti pestrých disciplín. Ty byly připraveny staršími dorostenci FC Vysočina a na jejich průběhu se aktivně podíleli členové kádru juniorky. Ve všech případech platilo, že sportující ze sebe vydali všechny své síly a schopnosti. Za to jim právem náležel potlesk a ocenění všech přítomných. Příjemnou tečkou pro zúčastněné byla vydatná svačina. Sportovní hry proběhly v pohodové atmosféře, za krasného počasí a na jejich plynulém průběhu se podílela řada zaměstnanci klubu.

Účastníci si ze sportovního dne odnesli nejen skvělé zážitky, ale i plnou tašku milých pozorností a dárečků. Sluší se dodat, že se tato chvályhodná akce uskutečnila s podporou supermarketu LIDL, pekárny Lapek, a firem McDonald´s, Masozávod Krahulčí, Ondrášovka, DAFE-PLAST, Masonite, Aulix, LemTech Precision Material, Sapeli, dále Českého rozhlasu Vysočina, potravinové banky Háta, obce Radkov a Pekařství a cukrářství Jan Meidl. Celou akci zaznamenala firma SB Corporation, tudíž se brzy můžete těšit na zajímavý sestřih! Sportující se odnesli i plyšáky, neboť se jich díky akci „Daruj plyšáka“ podařilo sebrat více než 250! Všem náleží obrovský dík!

Součástí akce byla v neposlední řadě i prezentace neziskové organizace Černí koně. Tato organizace byla založena v roce 2008. V současné době je jediným výrobcem handbiků pro děti v České republice a Evropě. Smyslem Černých koní není jen výroba speciálních kol, ale také aktivity pomáhající otevírat diskusi o integraci handicapovaných do společnosti. Pravidelně pořádá závody na úrovni Českého poháru, organizuje besedy na základních školách a každoročně vyráží na vzdělávací turné napříč celým Českem. Její členové přítomným sportujícím nabídli možnost vyzkoušet si jejich trenažery.

  • fotografie z vydařeného sportovního dne naleznete ZDE
  • video ze sportovního dne z dílny SB Corporation - ZDE

 
Aktuálně

Posilou Rajmund Mikuš, Jiří Klíma do Mladé Boleslavi

Letní kádr FC Vysočina hlásí další zajímavou posilu. Po Matúši Lackovi tým posílí slovenský ofenzivní záložník Rajmund Mikuš, který se může pochlubit velmi zajímavou produktivitou. Jihlavu naopak opouští odchovanec Jiří Klíma, jenž míří za ambicemi a rozvojem svého potenciálu do prvoligové Mladé Boleslavi. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2019 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu