24.05.2016, Miroslav Fuks

První letní posila FC Vysočina: Lukáš Zoubele

První letní posila FC Vysočina: Lukáš ZoubeleFC Vysočina avizuje první letní posilu svého prvoligového kádru. Dvouletý kontrakt v Jihlavě podepsal zkušený levonohý záložník Lukáš Zoubele, jenž na jaře náležel ke klíčovým hráčům Brna.

 

„Zaujaly nás Zoubeleho jarní výkony v brněnském dresu, kdy se ujal role tvůrce hry po zranění Zavadila. Na jaře se bezesporu významnou měrou podílel na kvalitních výkonech a bodových ziscích Zbrojovky. Vnímáme jej jako kvalitního a fyzicky zdatného fotbalistu, jenž  by mohl ve středu pole nahradit Kučeru, jemuž skončilo hostování z Plzně. Díky své univerzálnosti je navíc použitelný i na kraji obrany či zálohy. V neposlední řadě na nás udělal velmi dobrý dojem při konstruktivních jednáních o jeho angažmá v FC Vysočina,“ okomentoval příchod nové akvizice jihlavský sportovní manažer Milan Bokša.

Lukáš Zoubele (nar. 20. prosince 1985) je odchovancem Neštěmic, odkud v roce 1999 ve svých 14 letech přestoupil do Teplic. Než se však prosadil do teplického prvoligového kádru, tak v ročníku 2006/07 hostoval v druholigovém Ústí nad Labem a v následující sezóně poprvé okusil nejvyšší soutěži v rámci hostování v Kladně. Zde nakonec strávil dva a půl roku do ledna 2010, kdy jej do svého kádru přeřadily mateřské Teplice. Dres změnil v létě 2012, kdy se dohodl na kontraktu v Jablonci, s nímž v květnu 2013 zvítězil v národním poháru. Se severočeským celkem si následně připsal dva starty v Evropské lize. Jablonec opustil po skončení smlouvy v lednu 2015, kdy podepsal smlouvu se Zbrojovkou Brno. V Brně se mu nevyhnula zranění, přesto v závěru jara 2016 náležel k nejlepším hráčům Zbrojovky. Dokázal zacelit díru po zraněném tvůrci hry Zavadilovi, vstřelil dvě branky do sítě Liberce a připsal si další dvě asistence. Vedení brněnského klubu už v závěru jara avizovalo, že se zkušeným tvůrcem hry neprodlouží smlouvu, tudíž se Zoubele dohodl na novém kontraktu v FC Vysočina. Do Jihlavy tak přichází zkušený fotbalista s bilancí 150 startů a 10 vstřelených branek v nejvyšší soutěži.


 
Aktuálně

Kameník: Jsme přesvědčení, že kádr je konkurenceschopný

Už třetí týden probíhá letní dril fotbalistů FC Vysočina. Na její průběh, hodnocení odehraných duelů, odchovance v přípravě či nové tváře v kádru jsme se zeptali osoby nejpovolanější – kouče Jana Kameníka. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2022 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu