Reprezentace U18 v Jihlavě podlehla Belgii | FC Vysočina Jihlava
Reprezentace U18 v Jihlavě podlehla Belgii
Reprezentace do 18 let si z prvního ze dvou přípravných utkání proti Belgii odnesla prohru 0:3. Zápas na stadiónu FC Vysočina v Jihlavě sledovala necelá tisícovka diváků. Svěřenci trenérů Pavla Malury a Pavla Hoftycha sice se soupeřem v poli a herně drželi krok, ovšem ve zlomových situacích před oběma brankami výrazně zaostali. Češi mohou soupeři porážku oplatit ve čtvrtek, kdy stejně staré Belgičany hostí v Polné od 15:00.

Česká osmnáctka dnes dostala pověstnou lekci z produktivity, což mrzelo i kouče Maluru. "V koncovce jsme dnes vyloženě propadli. Měli jsme šest dobrých šancí a nevyužili ani jedinou. Naopak soupeř na konci první půle skóroval po poměrně šťastné střele," uvedl Malura.

Domácím na stadionu FC Vysočina nevyšel ani nástup do druhé půle. Po odstoupení stopera Březiny se Češi ani nerozkoukali a v 56. minutě po dalších dvou trefách soupeře prohrávali už 0:3. "Střídání Březiny nám uškodilo, ale vymlouvat se nechceme. Každopádně po třetím inkasovaném gólu se zápas jen dohrával. Belgie nás předčila v tom, že se soustředila na každý moment utkání, zatímco my v těch zlomových selhali. Je to škoda zvlášť poté, co byl hlavně první poločas jasně v naší režii," dodal Malura.

Česko U18 - Belgie U18  0:3 (0:1)

Branky: 45+2. Bertaccini, 48. Vlietinck, 56. Vanneste

Ž.K.: 58. Štěpánek (CZE) – 51. Leyder (BEL)

Sestavy:

Česko: Záleský – Žárský, Lischka, Štěpánek, Weisner, Kuchta, Laňka, Macek, Čmelík, Průcha, Březina. Náhradníci: Boček, Chlumecký, Blecha, Stejskal, Habrman, Badocha, Ladra

Belgie: Jackers – Verkindere, Leyder, Wouters, De Mayer, Cavus, Vlietinck, Weymans, Schryvers, Damraoui, Bertaccini. Náhradníci: Steelant, Verschueren, Callebaut, Miangue, Van Landschoot, Tshimanga, Vanneste

Rozhodčí: Jech – Dobrovolný, Nádvorník

  • fotografie z utkání naleznete ZDE

Pokračovat na další článek:

FC Vysočina proti Chrudimi touží po vítězné domácí tečce

Před fotbalisty FC Vysočina je 28. kolo Chance Národní Ligy, které je pro ně zároveň posledním domácím duelem v sezóně. Poslední dvě kola totiž Jihlava odehraje na stadiónech soupeřů, tudíž máte v neděli 11. května od 17:00 hodin poslední možnost svůj tým podpořit. V bitvě proti Chrudimi, která je už jistým účastníkem baráže, bude ve hře nejen jistota setrvání ve II. lize.