23.09.2008, Miroslav Fuks

Schválen záměr navýšení základního kapitálu FC Vysočina

Schválen záměr navýšení základního kapitálu FC VysočinaJihlavští zastupitelé na dnešní pravidelném zasedání schválili záměr navýšení základního kapitálu akciové společnosti FC Vysočina Jihlava, což umožní vstup nového akcionáře do klubu. Strategickým partnerem klubu se stane již avizovaná společnost Limar Capital B.V. představující konsorcium fyzických osob napojených na podnikatelské aktivity PSJ, které se rozhodly podporovat klub z vlastních privátních prostředků.

 
Z třiceti přítomných zastupitelů bylo 29 pro a zastupitel Augusta se hlasování zdržel. Ke konečnému schválení vstupu nového akcionáře do FC Vysočina dojde na dalším zasedání jihlavského zastupitelstva. Nový akcionář získá v klubu 42,85 procent, PSJ bude mít 40 a město 14,3 procent. Pivovar Jihlava se navyšování nezúčastní, jeho podíl se sníží na 2,85 procenta.

Tento krok završí proces ekonomické stabilizace klubu, který se tak nyní může naplno soustředit na svůj hlavní cíl – postoupit do tří let do nejvyšší fotbalové soutěže. Společnost Limar Capital se zavázala setrvat ve struktuře klubu minimálně na tři roky. Pokud se klubu do té doby podaří postoupit do Gambrinus ligy, podpora klubu se automaticky prodlouží o další tři roky. Limar Capital s PSJ by tak v příštích šesti letech investovaly do klubu minimálně 100 milionů korun.

Akcionáře Limar Capital se podařilo dát dohromady z řad osob napojených na podnikatelské aktivity PSJ. Jedním z nich je i František Vaculík, ostatní si zatím přejí ponechat své jméno nezveřejněné.

 
Aktuálně

FCV hledá marketingového a obchodního manažera nebo manažerku

Fotbalový klub FC Vysočina Jihlava hledá nového člena týmu, který se zapojí do marketingové a obchodní činnosti klubu na pozici MARKETINGOVÉHO A OBCHODNÍHO MANAŽERA nebo MANAŽERKY. Předpokládáme spolupráci na plný úvazek. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu