18.05.2008, Miroslav Fuks

Skvělý úspěch FC Vysočina: starší žáci pátí v Evropě!

Skvělý úspěch FC Vysočina: starší žáci pátí v Evropě!Starší žáci FC Vysočina na evropském finále Nike Premier Cupu sehráli 7 velmi těžkých a kvalitních utkání, v nichž pouze jednou odešli poraženi. Na svůj sen v podobě medailového umístění, které by znamenalo postup do světového finále bohužel nedosáhli. V klíčovém čtvrtfinále je nesmírně smolně zdolal finský celek FC Honka. Svěřenci kouče Pavla Tvarůžka však do nedělních bojů sebrali veškeré fyzické i psychické síly a nakonec vybojovali skvělé páté místo! Výborně tak reprezentovali nejen FC Vysočina, ale i celé Česko.

Skupina o 5 - 8. místo - semifinále:
FC VYSOČINA - Felcsut Se Puskas Academy (Maďarsko) 0:0 (1:1 po prodloužení, 5:4 na pen.) - Jahoda

„Kluci předvedli i přes obrovské zklamání ze včerejšího vyřazení skvělý výkon a zejména ve druhém poločase na hřišti zcela dominovali. Našim velkým problémem na turnaji je však lepší koncovka a proto zápas skončil bezbrankovým stavem. Na začátku prodloužení nám soupeř zasadil těžký úder, když po standardní situaci dokázal skórovat. Kluci však zápas nezabalili a ohromným nasazením dokázali dvě minuty před koncem vyrovnat díky trefě Jahody. V penaltách jsme prokázali silnější nervy a tak nás vítězství v tomto zápase posunulo do boje o konečné 5 -6. místo. Penalty proměnili Císař, Kyzlink, Kavka, Míka a Štancl," informoval nás kouč Tvarůžek.

Zápas o 5. místo:
FC VYSOČINA - Germinal Beerschot Antverpy (Belgie) 0:0 (1:1 po prodloužení, 5:4 na pen.)

Ani ve druhém vzájemném zápase (první proběhl v sobotu v rámci základní skupiny) proti belgickému týmu branka nepadla a po nerozhodném stavu tak o konečném 5. místě na prestižním celoevropském turnaji rozhodly pokutové kopy. V těch jihlavští hráči opět prokázali pevné nervy, když penalty proměnili Kavka, Císař, Kyzlink, Štancl a Míka. Naopak gólman Kotnour jeden pokutový kop dokázal zneškodnit.

„Poslední zápas na Premier Cupu ovlivnilo velmi přísné vyloučení Jindry Kučery hned v úvodu zápasu. Tři čtvrtiny zápasu a celé prodloužení jsme odehráli v deseti hráčích. Kluci se semkli a podali i v deseti fantastický výkon. Soupeře jsme prakticky nepustili do žádné šance a sami jsme si vytvořili dvě stoprocentní gólové příležitosti. Bohužel nás stejně jako v předchozích zápasech zradila koncovka a tak o osudu zápasu opět rozhodovali pokutové kopy. V nich jsme prokázali pevnější nervy a zaslouženě získali vynikající 5. místo v konečném pořadí turnaje,“ zdůraznil Tvarůžek.