13.11.2019, Miroslav Fuks

Sobotní svátek ženského fotbalu v Jihlavě

Sobotní svátek ženského fotbalu v JihlavěČeský ligový fotbal během nadcházejícího víkendu prožije reprezentační pauzu, ovšem ženská či, chcete-li, dívčí kopaná na Vysočině zažije malý svátek. Oba naše celky, které nastupují pod hlavičkou Fotbalového klubu mládeže Vysočina Jihlava, sehrají na umělé trávě v areálu Na Stoupách výjimečné zápasy, kterými završí svůj fotbalový podzim.

Ženský tým, kterému po podzimu náleží v Moravskoslezské lize žen 3. příčka, od 10:30 hodin vyběhne k utkání 2. kola Poháru FAČR proti 7. týmu II. ligy – FK Čáslav. Připomeňme, že našim holkám to v aktuálním pohárovém ročníku pálí, neboť nejprve v předkole rozstřílely Sázavu u Lanškrouna 0:10 a v 1. kole si poradily s Bohemians 1905 drtivě 9:1. Věřme, že si nějaký zásah schovaly i do sítě favorita sobotního utkání.

O tři hodiny později, tedy v 13:30 hodin, k poslednímu podzimnímu duelu nastoupí žákyně FKM, které čeká nejtěžší možný soupeř. Vedoucí celek 1. ligy starších žákyň pro Čechy – AC Sparta Praha! Jihlavské slečny v nejvyšší soutěži prožívají velmi náročnou premiérovou sezónu, v níž jim po 8 utkáních náleží poslední 10. příčka s 1 získaným bodem.

Přijďte naše fotbalistky v sobotu povzbudit!