08.08.2018, Miroslav Fuks

Sportovní manažer Josef Jinoch míří do Mladé Boleslavi

Sportovní manažer Josef Jinoch míří do Mladé BoleslaviSportovní ředitel Josef Jinoch z Jihlavy podruhé „přestupuje“ do předního českého prvoligového klubu. Po svém zatím posledním působení ve Slavii Praha nyní neodolal dlouholetému vábení Mladé Boleslavi. Před nový tým poprvé předstoupil dnes.

 

„Odchod Pepy Jinocha do Mladé Boleslavi byl na stole již několikrát, naposledy tuto zimu. Tehdy si to ještě rozmyslel. Nyní už se s jeho odchodem budeme muset vyrovnat. K jeho cti slouží, že odchází ve chvíli, kdy je mužstvo po sestupu stabilizované a dobře odstartovalo do soutěže. Lidsky mě jeho odchod strašně mrzí, protože jsme spolu i přes řadu odlišných názorů a povahových rozdílů skvěle vycházeli a naopak to bylo vždy ku prospěchu věci, že jsme měli na věci jiný náhled. Po řadě diskuzí jsme se však vždy na řešení dokázali dohodnout. Aktuálně budeme postupovat tak, že si kompetence sportovního ředitele rozdělí představenstvo klubu spolu s trenérem „A“ mužstva a šéftrenérem mládeže. Procesy v klubu jsou zaběhnuté, za což patří Pepovi poděkování, a to nám samozřejmě umožní se s jeho odchodem lépe vyrovnat. Po nástupci se budeme rozhlížet, avšak není kam spěchat. Opět platí, že kdo přijde do klubu, musí sdílet jeho filosofii, “ okomentoval přestup zkušeného manažera ředitel klubu Jan Staněk.

„Nabídku z Mladé Boleslavi jsem v posledních letech obdržel už po několikáté. Nyní jsem se po pečlivé úvaze rozhodl, že ji přijmu. Myslím, že nastala správná doba na změnu mého působiště. Za více než rok, kdy vedení FC Vysočina pracuje v novém vedení v čele s Honzou Staňkem, se společně udělala spousta práce. Ředitel klubu má vlastní představy o fungování a sportovní koncepci klubu, která je podle mne správně nastavená. Tyto myšlenky a chystané změny by měli implementovat mladí a perspektivní odborníci. Chci věřit, že mne s Jihlavou a majiteli klubu vždy bude pojit dobrý vztah a budeme schopní si vzájemně pomáhat. V Mladé Boleslavi vidím kvalitně fungující klub a velmi perspektivní kádr. Chci svojí prací Bolce pomoci k tomu, aby znovu atakovala pohárové příčky,“ řekl ke svému odchodu Josef Jinoch.

Josef Jinoch (nar. 5. listopadu 1967) pro FC Vysočina začal pracovat od podzimu 2009. V červnu 2015 se rozhodl přijmout nabídku klubu, v němž strávil významnou část hráčské kariéry – Slavie Praha. V Edenu setrval do srpna 2016, kdy jej slavistické představenstvo odvolalo společně s trenérem Uhrinem. Od ledna 2017 své profesní kroky znovu spojil s FC Vysočina. V závěru prvoligového ročníku 2016/17 obsadil trenérský post po odvolaném Michalu Bílkovi a tým dovedl k záchraně v nejvyšší soutěži. Od června 2017 se znovu soustředil výhradně na roli sportovního manažera. V srpnu letošního roku přijal nabídku Mladé Boleslavi.

 
Aktuálně

FC Vysočina v pátek hostí Prostějov a nutně potřebuje zvítězit!

FC Vysočina se v pátek 7. října od 18:00 hodin střetne ve velmi důležitém utkání s Prostějovem. Narazí na se sebe dva ze tří celků s nejhorší formou ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE, mančafty potřebující bodovat naplno a zastavit výsledkový propad. Přijďte Vysočinu povzbudit, kluci si vaši podporu jistě zaslouží! Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2022 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu