18.10.2007, DENÍK - Jan Zelenka

Starší žáci získali prestižní Nike Premier cup!

Starší žáci získali prestižní Nike Premier cup!Po měsících urputných fotbalových bojů, z pole 96 týmů, z celorepublikové konkurence, vzešel vítěz. Vítěz a mistr Česka starších žáčků narozených v roce 1993 a mladších. Tým, který bude svou zemi reprezentovat na evropském finále mezi dvaceti nejlepšími kluby starého kontinentu. Vyvoleným se ve středu 17. října stali hráči FC Vysočina Jihlava vedený trenérem Pavlem Tvarůžkem!

 
 Právě 12. ročník tradičního turnaje Nike Premier Cup určil svého vyslance, kterému dal požehnání i trenér pražské Sparty Michal Bílek. „Přeju jim hodně štěstí. Pro mládež jsou podobné akce výborné. Když jsem byl žáček já, tak nic podobného nebylo,“ vyslovil se kouč Letenských.
Kromě zážitku a dost možná i neopakovatelné radosti si vítěz z Jihlavy od společnosti Nike odveze materiální dar v hodnotě sto tisíc korun i kompletně hrazenou cestu na turnaj mezi dvacítku nejlepších v Evropě.
„Je to naprosto úžasný pocit,“ zářil po finálovém turnaji v Praze na Strahově čtrnáctiletý autor vítězné branky finále Martin Štancl, pro něhož to byl vůbec nejdůležitější gól v životě.
Do finálové osmičky, jež spolu změřila síly v tréninkovém centru Sparty, tedy na bývalém obřím spartakiádním stadionu, se probojovala žákovská družstva prvoligových a druholigových klubů. Jen Motorlet, který má muže v divizi, byl výjimkou.
Výjimečné však byly i jeho výsledky. Ve čtvrtfinále i shodně v semifinále porazil na penalty jak Příbram, tak i Olomouc. A postavil se suverénní Jihlavě. Jenomže...
„Kluci z Jihlavy předváděli vážně nejkvalitnější fotbal. Zasloužili si to,“ uznal kouč vicemistra z Motorletu Jiří Škoda.
Konečné pořadí:
1) FC Vysočina Jihlava
2) SK Motorlet Praha
3) SK Slavia Praha
4) SK Sigma Olomouc
5) 1.FC Brno
6) FC Viktoria Plzeň
7) FC Hradec Králové
8) FK Marila Příbram
 
Aktuálně

Chcete prodloužit permanentku? Permici uchovejte pro příští ročník!

Jeden fotbalový ročník se chýlí ke konci, ale druhý se pomalu začíná chystat! Pokud hodláte být nadále věrní FC Vysočina, tak se rozhodně nezbavujte stávajících plastových permanentních, VIP nebo volných karet! Permice na FORTUNA:NÁRODNÍ LIGU Vám rádi prodloužíme on-line nebo v kanceláři v sídle klubu. Další informace o prodeji permanentek pro... Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu