04.06.2014, Miroslav Fuks

Trávník FC Vysočina si o něco pohoršil – je druhý v republice!

Trávník FC Vysočina si o něco pohoršil – je druhý v republice!Trávník stadiónu FC Vysočina v Jiráskově ulici v Jihlavě po roce přišel o výsostné postavení nejlepší fotbalové plochy v Česku. Na základě odborného hodnocení Komise pro stadióny a hrací plochy FAČR (www.kshp.cz) klesl „až“ na 2. – 3. příčku za trávník v Edenu a na stejnou úroveň, jakou má povrch druhého vršovického prvoligového stadiónu v Ďolíčku.

 

Body od 1 do 5 (nejlepší) byly hodnoceny tyto parametry hracích ploch stadiónů v Gambrinus lize: vodopropustnost, rovinatost, floristické složení, hloubka zakořenění a pevnost drnu, hustota a pokryvnost plochy a stav brankovišť. Jihlavský trávník obdržel maximální hodnocení ve čtyřech z uvedených ukazatelů a dvě čtyřky za vodopropustnost a floristické složení.

„Zopakování vysokého hodnocení odborné komise si velice vážíme. Pro celý technický úsek FC Vysočina představuje potvrzení kvalitní a trpělivé péče o trávník. Vynasnažíme se, abychom vysoké parametry naší hrací plochy zachovali i pro příští soutěžní ročník. Rád bych touto cestou poděkoval našim „trávníkářům“ Petru Doškovi a Pavlovi Pospíchalovi, kteří se o tento skvělý pažit zasloužili,“ okomentoval ocenění Jindřich Březina, vedoucí technického úseku FC Vysočina.

Konečné bodové ohodnocení:

29 - Slavia Praha, 28 - FC Vysočina Jihlava, Bohemians 1905, 27 - Olomouc, Sparta Praha, 26 - Plzeň, Jablonec, 25 - Brno, 24 - Hradec Králové, Příbram, Dukla Praha, 23 - Liberec, 22 - Teplice,Mladá Boleslav, Ostrava, 21 - České Budějovice, 14 – Slovácko, 28 – Znojmo (snížená kategorizace na základě nefunkčního vyhřívání).

Trávníkáři FC Vysočina: zleva Petr Došek, Jindřich Březina a Pavel Pospíchal.

 
Aktuálně

Oulehla: Fotbal je o produktivitě a my momentálně produktivní nejsme

Předlouhých osm zápasů čekají fotbalisté FC Vysočina na druholigové vítězství. Nezměnil to ani nadějný výkon na půdě favorizované Zbrojovky, která důležitou výhru dokázala šťastně urvat pět minut před uplynutím 90 minut. Jihlavský tým se tak 7 kol před koncem soutěže nebezpečně přiblížil sestupovým příčkám. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu