08.06.2011, MF DNES - Vysočina - Jan Salichov

Třetí místo není tragédie, říká šéf generálního partnera FC Vysočina

Třetí místo není tragédie, říká šéf generálního partnera FC VysočinaJe rozhodnuto. Sobotní 29. kolo druhé fotbalové ligy dalo jasnou odpověď na otázky, který tým doprovodí už dříve postupivší Duklu Praha do nejvyšší soutěže a na kterém místě nakonec skončí FC Vysočina. Jihlavský celek sice brankou kapitána Filipa Dorta zvítězil ve Vlašimi 1:0, kvůli výhře Viktorie Žižkov v Mostě je však kolo před koncem soutěže jasné, že třetí FC Vysočina už čtyřbodový náskok pražského soupeře smazat nedokáže.

 

"Souhlasím s tím, že to, že skončíme třetí, je nenaplnění našich předsezonních cílů," říká František Vaculík, předseda představenstva společnosti PSJ, klíčového akcionáře FC Vysočina.

"Nyní proto chci mluvit s lidmi, kteří kolem fotbalu v Jihlavě dělají a kterých se to týká. Poté se můžeme sejít a popovídat si. Částečně o tom, co bylo, a především o tom, co bude dál," odmítá dělat předčasné závěry.

Fanoušky jihlavského fotbalu však jistě už nyní zajímá, jak nesplnění předsezonních plánů vnímáte. Je to pro vás osobně velké zklamání?
V životě a ve všem, co děláme, máme úspěchy a neúspěchy. Střídá se euforie se zklamáním. Souhlasím s tím, že konečné třetí místo je určitým zklamáním. Pro mě i pro lidi, kteří kolem toho dělají. Takže si v dané chvíli musíme sednout, vyhodnotit si všechna fakta a říct si, jak budeme pokračovat dál.

Že by po dalším dílčím neúspěchu firma PSJ dala od jihlavského klubu ruce pryč tedy zcela jistě nehrozí?
Na našich plánech přivést Jihlavu do první ligy se nic nemění. Jestliže to nevyšlo letos, budeme v našem úsilí pokračovat dál. Víte, já jsem spíš dlouhodobý hráč.

Jak to myslíte?
Pořád je to tak, že je v tom šestnáct let práce z naší strany. A myslím, že nějaký výsledek tady vidět je. Kdybyste někomu před šestnácti lety řekli, co a jak se v jihlavském fotbale povede vybudovat, tak by se na vás asi díval divně.

  • kompletní podobu rozhovoru naleznete ZDE

 
Aktuálně

U17: Domácí prohra s vedoucím týmem soutěže

Jihlavský mladší dorost neuspěl na domácí půdě s pražskou Slavií po výsledku 0:5 (0:3) a stále tak čeká na první body do tabulky z domácího prostředí. Za domácí tým nastoupil teprve 14letý Tobiáš Ritter. Vysočina se tak nachází i po 9. kole na posledním místě tabulky. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2023 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu