24.04.2007, Miroslav Fuks

Tulis: „Zajíci se budou počítat až po honu!“

Tulis: „Zajíci se budou počítat až po honu!“Fotbalisté FC Vysočina si po remíze v Bystrci znovu zkomplikovali svoji situaci v boji o návrat do Gambrinus ligy. O aktuální nelehké situaci týmu a vůbec celého klubu jsme si povídali s ředitelem Ing. Zdeňkem Tulisem.

 
S první polovinou jarních zápasů asi nemůžete být zcela spokojen…

Vstup do sezóny se nám vydařil, ovšem poté přišel smolný zápas na půdě HFK Olomouc. Vyloučení Kadlece a následná prohra přinesly nepříjemný zlom ve výkonnosti a sebevědomí hráčů. Nepříznivě se odrazil v domácím zápase s Jakubčovicemi a poté i na Žižkově. Zápas s Vítkovicemi asi krásnými góly fanoušky potěšil, ovšem nepřinesl kýžený herní vzestup, což se bohužel projevilo i v Bystrci. Spokojenost logicky nemůže být v žádném případě na místě. Ztráta deseti bodů v sedmi zápasech je při našich cílech příliš velká. Zvláště, když si uvědomíme, že Bohemians za stejné období uhrály o 8 bodů více než my.

Jak z toho ven?

Hráči musí prokázat morálně volné vlastnosti a uvědomit si velkou zodpovědnost vůči fanouškům a občanům celého kraje. Nyní je čas k tomu, aby si sáhli na dno svých sil, přidali v nasazení a podobně jako naši konkurenti hráli až do 95. minuty! V současné situaci si nemůžeme dovolit ani náznak pohodlnosti a podcenění soupeře. Máme hodně fotbalový tým, který se však musí umět vyrovnat s bojovnou a agresivní II. ligou. Fotbal je přeci hra pro opravdové chlapy!

Stále věříte, že se týmu podaří dosáhnout alespoň na 2. místo v tabulce?

Ještě je ve hře velké množství bodů a já jsem přesvědčen, že máme kvalitní tým schopný postoupit! Naše postupové šance jsou stále velké. Musíme se však plně soustředit na každý zápas a zejména ve všech utkáních doma naplno bodovat. Při velké konkurenci na špici tabulky, kdy první čtyři celky ve velkém sbírají body, k tomu musíme přidat i bodové zisky z hřišť soupeřů. Panika momentálně rozhodně není na místě, zajíci se budou počítat až po honu!

Nekomplikuje tyto plány početná marodka?

Nechci se na zranění vymlouvat, ale absence kvalitních a zkušených hráčů, jako jsou Baláž, Malínek, Rzeszoto či aktuálně Vladyka, se na týmu musí nepříznivě projevit. Na druhou stranu jsem přesvědčen o tom, že disponujeme širokým a kvalitním kádrem, který je schopen tyto hráče nahradit.

Již brzy FC Vysočina čeká v mnohém klíčový duel na Bohemians…

Do konce jara už budeme hrát pouze důležité zápasy, ovšem zápas ve Vršovicích nad nimi bude přeci jenom trochu čnít. Zvláště, když nastoupíme v momentálně nejfotbalovějším prostředí v Česku. V tomto vroucím kotli nebudeme chtít prohrát a jedinečný zážitek z tohoto zápasu bychom chtěli nabídnout i našim fanouškům a všem milovníkům fotbalu. Na základě domluvy s vedením Bohemians, které pro nás uvolní tribunu za brankou pro cca 500 diváků a na stadión vpustí i našeho maskota „Ježoura“, jsme proto připraveni zorganizovat velký autobusový či vlakový zájezd. Tímto tedy vyzývám naše příznivce, aby v maximální míře využili možnosti a nenechali si tento fotbalový zážitek ujít. Zároveň nám takto dají jasný signál, jak hluboký je jejich zájem o náš návrat mezi českou elitu. Pevně věřím, že se budeme moci nejen na Bohemians spolehnout na jejich podporu. Právě v přístupu fanoušků by nám Bohemians měly být velkým vzorem. Ani my se bez nich neobejdeme a chceme na nich stavět.

Ve vztahu k uvažovanému působení v I. lize se často skloňuje i ekonomická situace klubu…

Není tajemstvím, že naše ekonomická situace je složitá a našponovaná. Rozpočet sice máme pod kontrolou a nikde nedlužíme, ovšem nemáme ho zcela pokrytý a je proto dost dobře možné, že rozpočtu opět budeme nuceni pomoci prodejem některého z hráčů. Případný postup by samozřejmě zlepšil naši pozici vůči reklamním partnerům a sponzorům, ovšem stále by to neměnilo nic na tom, že je třeba hledat další zdroje umožňující stabilizaci klubu směrem ke koncepčnímu rozvoji. Náš budoucí vstup do ligy každopádně bude vyžadovat velkou odvahu a fandovství na všech úrovních od fanoušků až po zástupce městské a krajské samosprávy.

 
Aktuálně

Permanentkáři, potvrďte své místo na stadiónu pro duel s Hradcem!

Fotbalové stadióny pod vlivem vládních opatření své brány stále nemohou otevřít dokořán, ale volných míst přibývá! Dle aktuálního limitu je na nich místo pro zhruba 300 osob. FC Vysočina, stejně jako ostatní kluby, s nabídkou vstupu na utkání v první řadě oslovil své sponzory a VIP hosty. Místo však máme pro část držitelů permanentních vstupenek,... Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu