21.05.2010, Sedmička - Jan Typlt

Ubytovna na stadionu nemá obdoby

Ubytovna na stadionu nemá obdobyJednu věc by fotbalové Vysočině mohla závidět řada prvoligových klubů: bydlení pro mladé přespolní hráče. Dlouhá léta bydleli mladí hráči FC Vysočina studující na jihlavských školách po různých internátech. Ideální řešení to nebylo – ať kvůli vzdálenosti na stadion, tak proto, že klub nad nimi neměl dohled. Studenti a učni někdy nemají daleko do hospody a na diskotéku…

 

Dnes je přímo k tribuně na stadionu „přilepená“ moderní budova od architekta Františka Šmédka, v níž tři poschodí patří Domovu mládeže.

Večerka? Před zápasem i o půl osmé

Vypadá to v něm jako ve fotbalovém snu. Ubytovaní chlapci vidí z oken přímo na hřiště, z pokoje na trávník to mají jen pár kroků. „V České republice je náš Domov mládeže jedinečný, formou zřízení i způsobem fungování. Všechno je u nás podřízené sportovní přípravě,“ uvádí ředitel fotbalového internátu Jaroslav Hochmal.

Všech třicet ubytovaných chlapců hraje v týmech FC Vysočina. „Jsem tu opravdu spokojený, kdybych nehrál fotbal a nemohl tady bydlet, musel bych do školy denně dojíždět ze Světlé nad Sázavou,“ pochvaluje si záložník dorostu B Michal Havel, jenž v Jihlavě studuje veřejnou správu.

Z města musí hoši být na ubytovně v devět večer, večerka bývá v deset. Před zápasy to ale může být i o půl osmé. „Výjimeční jsme také v tom, že fungujeme nonstop, přes víkendy během prázdnin. Z normálního internátu se studenti občas musejí povinně vystěhovat, a to pro fotbalistu v průbněhu sezony může znamenat problém,“ vysvětluje Hochmal.

 
Aktuálně

Posilou Rajmund Mikuš, Jiří Klíma do Mladé Boleslavi

Letní kádr FC Vysočina hlásí další zajímavou posilu. Po Matúši Lackovi tým posílí slovenský ofenzivní záložník Rajmund Mikuš, který se může pochlubit velmi zajímavou produktivitou. Jihlavu naopak opouští odchovanec Jiří Klíma, jenž míří za ambicemi a rozvojem svého potenciálu do prvoligové Mladé Boleslavi. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2019 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu