M-soft
 
13.08.2009, Miroslav Fuks

Urban: „Každá série jednou skončí!“

Urban: „Každá série jednou skončí!“Druhá fotbalová liga tento víkend vstoupí do 3. kola a v něm svěřence kouče Luboše Urbana čeká velmi těžká prověrka. V sobotu 15. srpna se od 17:00 představí se na půdě exligové Tescomy Zlín, která se netají jednoznačnou ambicí vrátit se okamžitě do Gambrinus ligy. Co jihlavský trenér o tomto soupeři ví?

 
Zlín jsme sledovali v aktuální sezóně a já samozřejmě mohu čerpat i z poznatků, které jsem osobně načerpal v loňských zápasech I. ligy. Zlín disponuje zkušených mužstvem, ve kterém zůstala pohromadě prvoligová kostra. Odešli jen čtyři hráči a navíc přišli kvalitní záložníci Görner a Vozábal. Tescoma je velmi nebezpečná v útoku, kde zlobí důrazný bijec Kroupa a nesmírně rychlý Žúrek. Oporou je i urostlá a zkušená stoperská dvojice Zbožínek – Kroča a běhavá tvořivá záloha. Zejména doma je Zlín velmi dobrý.

Nestraší vás dosavadní bilance Vysočiny, která Zlín v šesti duelech nikdy porazila?

V Jihlavě nejsem příliš dlouho, abych měl tyto znalosti, a navíc statistiky příliš nesleduji. Každopádně je dosavadní bilance Vysočiny se Zlínem děsivá a zasloužila by si vylepšení. Každá série přeci vždy jednou skončí!

Jaký je aktuální zdravotní stav mužstva?

Jsme kompletní. Nejasnosti však nadále panují ohledně zdravotního stavu kolene Gabriela, který proto dnes podstoupí podrobné vyšetření na magnetické rezonanci.

Robert Caha už bude k dispozici?

Věřím, že jeho záležitost ve vztahu k majitelů Dunajské Stredy bude co nejdříve vyřešena. Snad už v tomto týdnu. Každopádně nadále běží třicetidenní lhůta, po které bychom mohli Roberta zaregistrovat.

Vraťme se ještě k poslednímu domácímu duelu proti Mostu. Jak jste s ním byl s dostupem několika dní spokojen?

Hráčům jsem poděkovat za dobrý výkon. Potěšila mne jejich ofenzivní aktivita a touha po gólech, která vyústila v poločasové vedení 2:0. Zkraje druhé části jsme navíc dokázali zvýšit na 3:0. Mrzí mne inkasovaná branka z penalty, o níž však po důkladném prozkoumání celé situace stále nejsem přesvědčen. Zápas s Mostem ukázal, že tým je schopen kvalitní a koukatelné útočné hry. K ní však hodně přispěl i ofenzivně a otevřeně hrající Most. To ve II. lize nebývá častým jevem.

Vzájemná ligová bilance FC Vysočina a Zlína

- 6 utkání 0 – 3 – 3 7 : 13

- poslední utkání - TADY

 
Související
Aktuálně

Duel Vysočiny s Pardubicemi opět vítěze nepoznal

Měření sil FC Vysočina a Pardubic potvrdilo, že přípravné duely těchto týmů vítěze nepoznávají. I na hřišti Sokola Bedřichov se hrálo vyrovnané utkání, v němž se oba celky rozešly po zásluze smírně 1:1 (0:0). Jihlava šla zkraje druhé půle do vedení díky trefě Nikolase Daníčka, ovšem hosté o chvíli později dokázali vyrovnat. I ve druhém letním... Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2018 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu