04.08.2010, Miroslav Fuks

Urban Duklu řadí k favoritům na postup

Urban Duklu řadí k favoritům na postupPo úvodní vydolované domácí výhře nad Varnsdorfem je před FC Vysočina premiérový duel tohoto ročníku na půdě soupeře. Zároveň půjde o velice těžký duel proti jednomu z aspirantů postupu – FK Dukla Praha. Zápas se hraje již v pátek 6. srpna od 17.00 hodin a jihlavský celek se v něm jistě pokusí „vojáky“ poprvé v historii zdolat.

 

Je to tak. FC Vysočina proti Dukle Praha nastoupila již šestkrát, ovšem z toho vydolovala pouze 3 body za 3 remízy. Naposledy se oba celky střetly nedávno – 29. května 2010 jihlavský tým na Julisce vedl od 50. minuty díky vlastní brance Šmída, ovšem v 63. minutě vyrovnal na konečných 1:1 kanonýr Chigou. Sleduje historické bilance a souvislosti trenér Luboš Urban?

"Různé statistiky samozřejmě eviduji a vnímám, ovšem nepřikládám jim velkou váhu. Je to již otřepaná fráze, ale každý zápas je skutečně jiný. Mění se hráči, trenéři, rozestavení... A navíc platí i druhá fráze - každá série jednou končí. Nevěřím, že se na některého soupeře dlouhodobě nedaří. Vždy záleží na aktuálním předvedeném výkonu."

Využijete poznatků z posledního vzájemného duelu?
Zrovna jsem se dodíval na náš jarní vzájemný duel, který byl předposledním utkáním loňské sezóny. Jde o zajímavý studijní materiál, neboť oba celky se od tohoto data změnily jen minimálně. Zůstala většina hráčů, trenéři i herní schéma. Navíc v zápase skoro o nic nešlo a hrálo se uvolněněji. Poznatky jsou o to cennější, že jsme Duklu od té doby neviděli v domácím prostředí, protože jsme ji zatím mohli sledovat pouze venku v poháru a v Čáslavi.

Co říci k současnému kádru Dukly Praha?
Mančaft doznal přes léto jen minimum změn. Přišel mladý záložník Nečas a naopak je tým oslaben zraněním zkušeného kapitána Gedeona. Dukla ještě déle než my praktikuje rozestavení 4 – 3 – 3 a lze říci, že jí velmi sedí. Troufám si říci, že tým Luboše Kozla je silnější v útoku, než obraně. Rozhodně má výborný rychlý přechod do útoku.

Na které hráče Dukly byste chtěl upozornit?
Nebezpečný je záložník Berger a celé trio útočníků. Hodně branek dává středový Chigou, na jednom z křídel hraje velmi dobře Svatonský a na druhém operuje Vrána.

Řadíte tým z Julisky k favoritům na postup do Gambrinus ligy?
Na Dukle o postupu příliš nemluví, ale tímto směrem dlouhodobě směřují. Celý klubu prochází konsolidací, budují kvalitní zázemí a stabilizují kádr. Jak jsem již řekl před sezónou, tak je řadím mezi 6 celků, které mohou hrát o postup.

Jak s odstupem několika dní hodnotíte duel s Varnsdorfem? Poopravil jste na něj některé názory po shlédnutí záznamu?
Nezměnil jsem ho a hráči to poznali při hodinu a půl trvajícím rozboru utkání a při individuálních pohovorech. Mrzí mne, že jsme nezvládli pohárový duel a poté jsme prohospodařili i první půli utkání s Varnsdorfem. Doma musíme hrát nátlakově a výrazně aktivněji. Ve druhé části už byl náš výkon lepší. Začali jsme si vytvářet tlak a standardky, z nichž jsme nakonec zápas rozhodli. Náš výkon rozhodně nebyl ideální, k výhře jsme doklopýtali. Bez ohledu na fakt, že úvodní duely jsou velmi těžké, je jasné, že na Duklu by obdobný výkon nemohl stačit.

Plánujete změny v sestavě? Jste kompletní?
Nějaké šrámy po pátečním zápase máme, ale jinak je tým kompletní. Samozřejmě nadále schází mladý gólman Matiášek. Po nepříjemné vyhřezlé plotýnce absolvuje fyzioterapii, plave, posiluje a v tomto týdnu začíná s lehkým výklusem.

Vzájemná ligová bilance FC Vysočina a FK Dukla Praha

- II. liga: 6 utkání 0 – 3 – 3   9 : 12
- poslední vzájemný duel - 1:1 (0:0).

 
Aktuálně

Vysočina chce v pátek proti Prostějovu potvrdit venkovní výhry

Na úvod se zrodila těsná porážka, ve druhém utkání remíza. Dočká se Vysočina tolik potřebné domácí výhry ve třetím duelu proti Prostějovu? Výchozí situace je pro to nadějná! Jihlavský tým je výrazně povzbuzen dvěma venkovními výhrami v řadě, nastřílel nejvíce branek ze všech týmů FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY a Hanáci na Vysočině ještě nikdy nezvítězili.... Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu