20.11.2018, Miroslav Fuks

Vávra: Je správné, že ti nejlepší hrají ve vyšší kategorii

Vávra: Je správné, že ti nejlepší hrají ve vyšší kategoriiDo nejvyšší soutěže se v létě vrátil nejen starší dorost, ale spolu s nimi i jejich mladší kolegové – výběr U17. Velmi náročná konfrontace pro jihlavský tým na podzim nedopadla nejlépe. Ročník, jenž je oslaben o nejlepší hráče přeřazené do kategorie staršího dorostu, na podzim dosáhl jen na 9 bodů a přezimuje poslední s dvoubodovou ztrátou na 14. Karvinou. Jak podzimní vystoupení hodnotí trenér Michal Vávra?

 

Podzimní část sezony byla určitě výbornou zkušeností pro všechny kluky, kteří jakkoliv zasáhli do bojů, proti nejlepším hráčům ve svém ročníku. Vstup do soutěže se nám povedl, kdy jsme se především týmovou hrou dokázali vyrovnat soupeřům, kteří patří k republikové špičce. Bohužel, po počáteční euforii se tým dostal do herního útlumu a i přesto, že v některých utkáních jsme byli lepším týmem, nedokázali jsme to gólově a posléze ani výsledkově potvrdit.

Odpovídá dosažené umístění současným možnostem týmu?
Nemyslím, že jsme nejhorším týmem celé soutěže, přestože bodově to tak na podzim dopadlo. Na druhou stranu pohled na tabulku musí být pro nás všechny hnacím motorem k tomu, abychom přidali jak v tréninkovém procesu, tak i následujících zápasech.

Nakolik je umístění ovlivněno faktem, že někteří hráči (Fila, Ritter, Trinh, Shudeiwa), kteří do kategorie U17 věkově spadají, nastupuje za starší dorost?
Jsem přesvědčen, že by nám všichni hráči, kteří nastupují za U19 pomohli a možná bychom získali více bodů. Nicméně ve chvíli, kdy jsou platnými členy sestavy staršího dorostu, je určitě správně, že hrají ve vyšší kategorii a v kvalitnější soutěži.

Který podzimní duel se vám nejlépe vydařil a naopak?
Zápas na půdě Viktorie Plzeň byl jeden z těch, které nám vyšly velmi dobře. Naopak v posledním kole na Slovácku se nám vůbec nedařilo a po zásluze jsme prohráli rozdílem několika tříd.

Fotbal je týmová hra. Přesto, chtěl byste výkony některých hráčů vyzdvihnout?
Nechtěl bych uvádět jednotlivce, protože, jak bylo předesláno, fotbal je kolektivní sport a výkon jednotlivce je závislý na výkonech ostatních.

Hráčské statistiky za podzim 2018:

Odehrané zápasy: 15 - Šimon, Savi, Luňáček, Hlaváč, 14 - Jiroušek, Jiránek, Němeček, Vacek, 13 - Franěk, 12 - Nehyba, 11 - Došek, 9 - Fila, 8 - Pavlík, Novotný, Prchal, 7 - Trinh, Šenkýř, Shudeiwa, 4 - Zástěra, 3 - Homola, 2 - Vrána, 1 - Vodička, Vlček, Pekárek, Folejtar, Bulička.

Vstřelené branky: 8 - Savi, 3 - Franěk, 2 - Fila, 1 - Jiroušek, Shudeiwa.


 
Aktuálně

Trenérský tým „áčka“ se nedohodl na pokračování spolupráce

FC Vysočina do letní přípravy na start FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY vstoupí s novým trenérským týmem. Kouč Radim Kučera, asistent trenéra Josef Mucha a trenér gólmanů Josef Hanzálek se nedohodli s vedením klubu na dalším trvání svých smluv. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu