07.03.2011, Miroslav Fuks

Vrzáček: „Dnes jsme asi na více než bod nemohli dosáhnout“

Vrzáček: „Dnes jsme asi na více než bod nemohli dosáhnout“Netrpělivě očekávaný start jarní části II. ligy je za námi. Na takřka nedobytné varnsdorfské půdě fotbalisté FC Vysočina nedosáhli na vytoužený tříbodový zisk a museli se spokojit s remízovým počinem. Co na průběh duelu říkal trenér Josef Vrzáček?

Z mého pohledu jsme sehráli duel dvou poločasů. Ten první jsme nezvládli. Zaostávali jsme po taktické stránce, v pohybu, kvalitě přihrávek, neudrželi jsme míč a na vysunutého Mešanoviće jsme hráli spíše vysoké balóny, ke kterým jsme se nechtěli uchylovat. Navíc nám chyběl důraz v osobních soubojích a k hráčům soupeře jsme přistupovali pozdě. Na toto jsme v poločasové přestávce zareagovali.

Výkon ve druhé části se zlepšil, hráli jsme lépe. S příchodem Görnera jsme do hry dostali více tvořivosti, kvality v ofenzívě a hry v křídelních prostorech.
Utkání bylo otevřené, mohli jsme 1:0 prohrát i vyhrát. Domácí měli jednu stoprocentní šanci, my jsme měli několik nebezpečných střel a standardních  situací, při nichž často ke gólu scházelo jen málo. Když to shrnu, tak jsme dnes na více než jeden bod nemohli dosáhnout.

Krom bodové ztráty vás musí mrzet už vyžlucení dvou hráčů...
Bohužel, svoji čtvrtou žlutou kartu dnes obdrželi Gabriel a Bača. V důležitém duelu proti Dukle Praha nám tak budou chybět. Jsem rád, že nyní disponujeme širokým kádrem vyrovnaných fotbalistů. S těmito nepříjemnými absencemi bychom se tedy měli vypořádat.

Jak viděl utkání ve Varnsdorfu kapitán FC Vysočina Filip Dort?
V první půli jsme hráli trochu zakřiknutě a nedokázali jsme se dostat k naší hře. Neudrželi jsme míč na kopačkách, zbytečně jsme se ho zbavovali a na urostlé domácí stopery jsme hráli dlouhé nakopávané míče. Ve 2. části jsme výrazně lépe kombinovali, hru jsme zpřesnili a určitě jsme hráli lépe.

Jestli je remíza ztrátou? Šlo o první jarní kolo, uhráli jsme bod venku a nedostali branku. Rozhodně bych neřekl, že je bod z Varnsdorfu vyloženě ztrátou.

Pozápasové ohlasy v sestřihu tradičně přináší webová televize JEŽOUR TV. Krom názorů kouče Josefa Vrzáčka a Filipa Dorta si můžete vyslechnout i komentář varnsdorfského trenéra Aleše Křečka.