10.04.2011, Michal Jindra

Vrzáček: „Mrzí mě, že jsme nepotvrdili domácí výkony"

Vrzáček:  „Mrzí mě, že jsme nepotvrdili domácí výkony”Jihlavští fotbalisté sehráli v neděli jednadvacáté kolo II. fotbalové ligy, ve kterém svěřenci trenéra Josefa Vrzáčka hostili Tescomu Zlín. Na hřišti byl k vidění nepříliš pohledný duel, který i přes snahu obou soupeřů skončil smírně 1:1. Domácí trenér Vrzáček prohlásil, že zde soupeř předvedl velice kvalitní výkon a nesmírně ho mrzí, že jihlavští nepotvrdili domácí výkony, které fotbalisté z Vysočiny předvedli v minulých zápasech.

„My jsme přijeli do Jihlavy s respektem k soupeři, věděli jsme, že jsou jihlavští na domácí půdě silní. I přesto jsme chtěli hrát aktivně, což se nám dařilo. Vytvořili jsme několik šancí, ze kterých jsme určitě mohli vstřelit více branek, než se nám nakonec podařilo. Domácí se dostali do vedení díky penaltě. Poté jsme měli problém vrátit se do hry, naštěstí se ve 34. minutě podařilo osamocenému Kroupovi srovnat. V druhé půli jsme si vytvářeli opět několik šancí, přičemž bych především vyzdvihl „gólovky" Bačíka a Nováka, které měly rozhodně skončit v brance Uvarenka. Pokud shrnu utkání, tak jsem po herní stránce velice spokojen, ale po té výsledkové zklamán. My však budeme skromní a věřím, že potvrdíme body v příštím kole, kdy hostíme Žižkov," zhodnotil nedělní duel trenér Tescomy Zlín Marek Kalivoda.

A jak viděl utkání domácí kouč Josef Vrzáček? „Vážím si slov hostujícího trenéra, který uvedl, že měli zlínští respekt z našich domácích výkonů. Začal jsem o tomto hovořit proto, protože jsem celý týden nabádal hráče, že kvalitní výkony nejsou pravidlem, a že pro ně musíme udělat kus práce. Vstup do zápasu nebyl ideální, dělali jsme velké chyby a zbytečně ztráceli míče. Možná jsme byli na začátku aktivnější, ale vstřelenou penaltou hra klesla a my jsme si do konce prvního poločasu vytvořili možná jednu nebo dvě šance. Co se týká druhého poločasu, tak tam jsme vstoupili ještě hůř než do prvního dějství. Prvních dvacet minut jsme jen se štěstím přežili bez inkasované branky, neudrželi jsme balon, kluci dělali chyby ve středu hřiště a zlínští měli několik standardních situací. Snažili jsme se několikrát změnit rozestavení, to však hře moc nepomohlo, i přesto jsme alespoň v posledních deseti minutách pohrozili, ale nakonec jsme na vítězství nedosáhli. Musím potvrdit, že zde Zlín odehrál velice kvalitní partii, přičemž my jsme zaostávali a mrzí mě, že jsme nepotvrdili domácí výkony."

Pozápasové ohlasy v sestřihu tradičně přináší webová televize JEŽOUR TV. Krom názorů koučů Josefa Vrzáčka a Marka Kalivody si můžete vyslechnout i komentář gólmana Maksimse Uvarenka střídajícího útočníka Arnolda Šimonka.